Екологія і місто: у Франківську стартував Національний форум “Поводження з відходами в Україні”

Сьогодні, 8 жовтня, у Івано-Франківську стартував триденний Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Ключовою темою Форуму є розроблення та реалізація регіональних програм поводження з відходами, а саме проблемні питання та кращі практики, пише Типовий Франківськ.

Форум об’єднав більше 300 учасників з усіх регіонів України, серед яких: народні депутати, науковці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, природоохоронних громадських орагнізацій, комунальних та бізнес-структур, з них – 85 учасників взяли участь у роботі Форуму онлайн.

Під час відкриття Форуму голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко наголосила на важливості інтегрованого управління відходами для збалансованого розвитку країни.

“Проблема відходів нині є однією з ключових екологічних проблем в Україні. Водночас, відходи, що утворюються у промисловості, та вторинна сировина у комунальному секторі є цінним сировинним резервом. Важливим є запровадження системи роздільного збирання та переробки відходів на засадах принципу розширеної відповідальності виробника із забезпечення її дієвими економічними та правовими механізмами.” – каже Тимочко.

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів також привітав учасників Форуму і наголосив на тому, що в області загострюється ситуація з утворенням , накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням відходів.

“Обласна державна адміністрація докладає багато зусиль для вирішення даної проблеми. Перед нами стоять великі виклики, але я сподіваюсь, що Форум стане тим джерелом, який допоможе уникнути екологічної катастрофи”, – відзначив Федорів.

Народний депутат України Едуард Прощук акцентував свою увагу на необхідності впровадження в українське законодавство європейських директив та стандартів.

“Щороку у нас утворюється близько 400 мільйонів тонн відходів і 94% усього нашого сміття не утилізують, не переробляють, а просто скидають на сміттєзвалища, де воно отруює землю, воду і повітря. Нам потрібен прорив у цій темі і я переконаний, що напрацювання, які ми зробимо цими днями, стануть базисом для плідних, ефективних рішень”, – каже Прощук.

Учасники заходу розглянули питання щляхів мінімізації утворення екологічно небезпечних відходів і висловили надію на успішну реалізацію планів управління відходами та подальшу взаємодію органів влади, науковців та громадськості для захисту довкілля України.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: