Епіфаній анонсував синод, де розглянуть конфлікт у церкві

Священний синод Православної церкви України відбудеться  24 травня, на ньому обговорюватимуть і конфлікт у церкві.

Про це в інтерв’ю “ВВС News Україна” повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

“Так, ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду”, – сказав він.

За словами Епіфанія, загалом на синоді буде обговорюватися загальний стан справ у церкві, а також конфлікт між предстоятелем ПЦУ і почесним патріархом Філаретом.

“Звичайно, що якщо ми керуємося колегіально, то відповідно на Священному синоді будуть розглядатися різні питання, і будуть винесені певні рішення, які стосуються нашої єдності. Бо я як предстоятель, і Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панувала єдність і мир. Ми не будемо нічого робити того, що руйнує нашу єдність”, – сказав Епіфаній.

Він також додав, що на синоді не планують розглядати зміни до статуту, або відправку Філарета на покій, про що заявляв сам патріарх.

“Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій – це відверта неправда”, – сказав Епіфаній.

Він нагадав, що згідно з нормами нового статуту, той чи інший архієрей обирається на кафедру по життєво.

“Але якщо будуть якісь непорозуміння чи вчинені певні дії – це буде розглядатись і Священним синодом, і церковним судом, після якого будуть прийматися відповідні рішення за статутом”, – сказав предстоятель ПЦУ.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки:

Залишити відгук