Грецький острів піднявся на 18-25 сантиментрів після землетрусу

Грецький острів Самос піднявся на 18-25 сантиметрів після землетрусу у 7 балів, який стався наприкінці жовтня.

Як пише Greek Reporter, такими є попередні висновки грецьких учених зі Школи геології та геоекології Афінського національного університету ім. Каподістрії щодо впливу землетрусу на острів, Суспільне.

Учені вирушили на Самос, щоб оцінити вплив землетрусу на топографію острова і стан його будівель. Відповідно до їхніх висновків, висота над рівнем моря як в північній, так і в південній частинах острова постійно збільшувалася на 18-25 см від рівня до землетрусу через активність тектонічних плит, що викликали землетрус. Зміна висоти добре спостерігається на скелях уздовж берегової лінії завдяки водоростям, які раніше перебували під поверхнею води, а тепер знаходяться над рівнем моря.

Нині дослідження впливу землетрусу на острів ще триває. Зазначається, що унаслідок події на Самосі загинули двоє підлітків, а багато будинків були цілком або частково зруйновані.

Епіцентр землетрусу, що стався в Греції і Туреччині, знаходився в Егейському морі, приблизно в 16 км на північ від Самоса. Його сила викликала серію міні-цунамі, які вразили Самос і турецький Ізмір.

Що відомо

  • В Егейському морі неподалік від узбережжя Туреччини стався землетрус магнітудою 6,7 бала за шкалою Ріхтера. Уряди Туреччини та Греції повідомили про загиблих.
  • Міністр внутрішніх справ Туреччини повідомив, що в місті Ізмір були зруйновані шість будівель. Президент країни Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв нові квартири усім тим, хто залишився без житла.
  • За даними Геологічної служби США (USGS), поштовхи були зосереджені в провінції Ізмір у Туреччині і відчувалися навіть в Афінах і Стамбулі.
  • Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Егейському регіоні Туреччини зросла до 100. З-під завалів витягнуто 106 людей, пошуково-рятувальні роботи тривають.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: