facebook

Холодницький каже, що не піде у відставку через забаганку Шабуніна

Джерело: очільник САП Назар Холодницький

Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокурати Назар Холодницький заявив, що не збирається йти у відставку через голову Центру протидії корупції Павла Шабуніна.

Пряма мова: “У Центрі протидії корупції особливе ставлення до САП і до мене особисто. Я неодноразово говорив і повторюю ще раз: ми готові кожну з цих справ обговорювати публічно з юристами, а не з активістами. Якщо юрист – активіст, то також, будь ласка.

По кожній справі прокурори, не Холодницький безпосередньо, а кожен прокурор має свою обґрунтовану позицію. Є питання юридичного характеру – будь ласка.

І йти у відставку через те, що це хоче пан Шабунін чи Центрі протидії корупції – вважаю недоцільним.

Я бачив реєстр. Вони показують те, що вони бачать зі своєї сторони, не знаючи матеріалів кримінального провадження… Ми готові обговорювати кожне з цих проваджень. Така спроба була в листопаді, але чомусь далі вона не просунулася після перших двох засідань. Наголошую: ми і досі відкриті до обговорення кожної з цих справ”.

Деталі: У Холодницького запитали, як він пояснить реєстр ЦПК про фактично “злиті” справи САП. Очільник САП запевнив, що кожна справа, яку в ЦПК вважають злитою готова до обговорення.

За його словами, “погоджувати підозри там, де немає доказів, – це не означає, що справа злита”, а “прокурори не є статистами, щоб підписувати будь-яку підозру”, тож якщо немає достатньої доказової бази, то прокурор САП не погоджує підозру.

У реєстрі ЦПК йдеться зокрема, про справу рюкзаків Авакова, справу про хабар Супрун, незаконне збагачення Демчини і тд…

Що було раніше: 19 червня ЦПК повідомив, що через їхню скаргу КДКП відкрила дисциплінарне провадження щодо Холодницького через порушення в електронних деклараціях.

Холодницький уже має догану від КДКП, а в 2017 році, як зазначає ЦПК, комісія виправдала його “бездіяльність”.