Королі хайпу та розвиток села: на Рожнятівщині відбувся перший “ІнстаДень”

Минулого тижня у селі Сваричів вперше відбувся “ІнстаДень” – подія, на якій виступили п’ять топових блогерів з Рожнятівського району.

Серед запрошених блогерів Дмитро Варварук (понад 700 тисяч підписників), Мар’яна Гутак (понад 400 тисяч підписників), Іван Дирів (понад 20 тисяч підписників), Христина Христонько (понад 70 тисяч підписників) і Діана Варварук (понад 250 тисяч підписників). Усі ці молоді люди родом із Рожнятівщини, пише Бліц-Інфо

“Нашою ціллю було показати молоді Рожнятівського району, що можливостей для розвитку довкола є багато. Головне їх розпізнати і вхопитись за шанс. Такі люди, як ось ця п’ятірка спікерів, надихають. Вони показують, що якісні зміни потрібно творити у малих громадах”, – зазначила організаторка заходу Євгенія Бардяк.

На “Інстадень” зареєструвалося майже 400 людей з усіх куточків України, але доїхати і потрапити на подію змогли тільки жителі Прикарпаття. Серед них, калушанка Христина Лесів. Жінка уже тривалий час стежить за сторінками блогерів: “У мене двоє дітей і я хочу почати вести свій блог про мамські будні. До цього часу було дуже лячно щось робити і записувати сторіс для інстаграм, але після події я наважусь. Спершу думала, що блогери – великі зірки, але це не так. Зараз кардинально змінила свою думку. Вони прості люди і з ними легко спілкуватись”.

Блогер Дмитро Варварук зі села Топільське став хедлайнером заходу. Хлопець розповів, який шлях пройшов, щоб зібрати на своїй сторінці більше 700 тисяч прихильників, а також про активну підтримку українського продукту.

“Я хочу робити контент, який розповідає про справжніх українців, а не таких, як нам змальовують. Тому почав показувати свою бабцю, бо така ж є у більшості з нас. Ми часто отримуємо від неї прочуханки, вона деколи говорить незрозумілі нам слова, але це все наше. І такі відео дивляться, бо людям воно близьке, – наголосив Дмитро. – Я не розумію, як можна створювати продукт для українського глядача іноземною мовою. Якщо бізнес чи блогер обирає цільовою аудиторією жителів України, отже все має робити виключно українською”.

За словами співорганізаторів заходу Тетяни Савчук та Василя Яцківа, “Інстадень” є початком роботи над розвитком Сваричева загалом і пошуком нових мотивацій для молоді. Такі події мають стати ключем до однієї глобальної цілі – змістити увагу від обласних і районних центрів та показати потенціал малих громад. Дійсно цікаві та сучасні події можуть і мають відбуватись у малих громадах. Таким чином з’явиться більше можливостей для розвитку села, будуть додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів, а молодь бачитиме тут перспективи для себе.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: