facebook

Лавров розповів про перспективи створення спільної конституції і парламенту РФ і Білорусі

Міністр закордонних справ Росії заявив, що створити спільну конституцію, суд і парламент з Білоруссю поки неможливо, але РФ на цьому і не наполягає.

Про це він заявив в середу на великій прес-конференції за підсумками 2018 року, передає ТАСС.

За його словами, договір про створення Союзної держави, зокрема, включає “багато чого з тих речей, які в той час об’єднали нас”.

“Там було передбачено і прийняття конституційного акту, і створення союзного парламенту, і суду Союзної держави. У той час це було добровільно узгоджено між Москвою і Мінськом”, – сказав Лавров.

“З плином часу, звичайно, стало зрозуміло, що ні спільної конституції, ні загального парламенту, ні загального суду поки, напевно, створити неможливо, і ми на цьому зовсім не наполягаємо”, – додав він.

Глава МЗС РФ нагадав, що в ході останніх контактів президентів Білорусі і Росії в грудні минулого року були обговорені ті положення Союзного договору, які стосуються конкретних і практичних речей в сфері економіки і торгівлі, зокрема, формування єдиної грошової одиниці, єдиної грошової і кредитної політики , податкової політики.

“Я вам скажу, що по відношенню до необхідності подивитися, як ми можемо виконати ось ці суто практичні і конкретні речі, не було якихось розбіжностей з нашими білоруськими колегами”, – заявив Лавров.

“Ми просимо наших білоруських колег, враховуючи їх зацікавленість в цілому ряді питань, які пов’язані з визначенням економічної, фінансової, кредитної, податкової політики, просимо їх подивитися, як ми можемо зблизитися в питаннях, вирішення яких передбачалося ще 20 років тому в Союзну договорі. І які безпосередньо стосуються тих речей, які Білорусь хоче вирішити”, – сказав він.

Глава МЗС РФ відзначив, що сподівається, що в діалозі Москви і Мінська запанує прагматизм.

Мітки: ,

Залишити відгук