facebook

Можливості від Німецько-Українського Фонду: чому підприємствам вигідно мати надійного банка партнера та прозору звітність

Будь-який малий бізнес майже не може розвиватись без надійного банку партнера. Під час минулої банківської кризи чимало підприємств в Україні постраждали втративши свої кошти.

НУФ при виборі банку партнера приділяє велику увагу фінансовій стійкості своїх партнерів.  Фонд має 6 головних банків партнерів. Це зокрема – ProCredit Bank, Megabank,Kredobank, CreditwestBank та Ощадбанк.

Сьогодні з впевненістю можна сказати, що кожен банк з яким співпрацює НУФ має достатньо міцності для того щоб бізнес, який отримує підтримку від Фонду почував себе захищеним.

Сьогодні питання вибору банку це не лише аспект фінансування та послуг РКО, а й питання вибору якісного радника, який зацікавлений в успіхах його клієнта. Тому Фонд також намагається сприяти вітчизняним фінустановам у їх розвитку в напрямках підтримки МСБ.

Зокрема Укргазбанк та Ощадбанк завдяки НУФ, змогли удосконалити свою роботу за програмами однієї з найбільш авторитетних у світі установ – “Франкфуртської школи фінансів та менеджменту”, де вони покращували свої процедури і технології кредитування МСП.

За останні  півтора роки Фонд виділив близько 300 мільйонів гривень на програми підтримки фінансування інвестиційних проектів своїм банкам партнерам. У квітні цього року рівень трансформації коштів Програми у кредити МСП склав близько 60%.

Як не дивно, найбільш активними, були регіони у різних куточках України. Це зокрема – Чернігівська, Дніпропетровська та Вінницька області. Найбільш відстали від них Івано-Франківська, Кіровоградська та Сумська області.

Покриття Програмою з підтримки фінансування інвестиційних проектів МСП регіонів України

Чернігівська обл. 25 716 828 грн.
Дніпропетровська обл. 23 348 645 грн.
Вінницька обл. 21 123 994 грн.
Одеська обл. 19 841 985 грн.
Харківська обл. 16 293 903 грн.
Житомирська обл. 15 725 636 грн.
Київська обл. 13 568 390 грн.
Рівненська обл. 10 100 000 грн.
Хмельницька обл. 5 936 840 грн.
Львівська обл. 5 234 189 грн.
Тернопільська обл. 3 468 501 грн.
Чернівецька обл. 3 340 898 грн.
Запорізька обл. 2 639 556 грн.
Черкаська обл. 2 400 000 грн.
Миколаївська обл. 2 365 504 грн.
Полтавська обл. 1 978 606 грн.
Херсонська обл. 1 825 000 грн.
Івано-Франківська обл. 1 730 999 грн.
Кіровоградська обл. 1 481 041 грн.
Сумська обл. 728 700 грн.
Разом: 178 849 215 грн.

Та в поточному році вони цілком спроможні наздогнати лідерів, адже банки партнери Фонду чекають на нових клієнтів, яким потрібен недорогий кредитний ресурс.

Загалом, за 2017 рік наші банки партнери, що отримали кошти від Фонду, збільшили сумарний кредитний портфель МСП на 64%.  Таким чином, цільове фінансування НУФ сприяє не тільки веденню бізнесу, а й безпосередньо розвитку банківської системи через диверсифікацію кредитних портфелів банків.

За результатами двох криз саме підприємства МСБ продемонстрували надійність, на відміну від великих підприємств, які через надмірну закредитованістю не можуть вийти з проблемного стану. Тому така співпраця для наших банків партнерів є взаємовигідною.

Що стосується вимог до самих підприємств. То для НУФ важливо щоб вони мали прозору звітність. Сьогодні не всі підприємства бачать сенс у відрахуванні податків державі і відповідно ведуть не коректну звітність, оскільки не отримують від держави бажаної підтримки.

Однак програми Фонду, які дозволяють залучити інвестиційний ресурс та здешевити кредитний, часто стають стимулом бути “прозорими”, що загалом сприяє детінізації економіки.

Також для Фонду важливо, щоб проекти які отримують фінансування сприяли збільшенню додаткової вартості товарів і послуг в Україні, імпортозаміщенню.

Цим шляхом вже пройшла Європа, і саме стабільна робота таких підприємств створила передумови для стабільності і незалежності багатьох держав. Немає сумніву, що такий шлях актуальний і для України, адже сировинна економіка вже давно морально застаріла.

Серед тих, хто вже зміг скористатись програмами Фонду наразі переважно виробничі підприємства легкої та харчової промисловості. Ці галузі формують чималу частку у структурі ВВП розвинених країн Євросоюзу. Сподіваємось, що згодом такими показниками зможе пишатись і Україна.

Залишити відгук