На дні моря 14 мільйонів тонн мікропластику

Щороку велика кількість пластику потрапляє в океани, забруднює моря, засмічує пляжі та загрожує дикій природі. Забруднення пластиком виявлено навіть у найвіддаленіших регіонах Землі, таких як Антарктида, в найглибших частинах океану.

Але мало відомо про пластик, що знаходиться на морському дні, пише Фіртка

Нове дослідження австралійського національного наукового агентства CSIRO, яке опубліковане в журналі Frontiers in Marine Science у понеділок, пролило трохи світла на цю проблему, підрахувавши, що на дні океану знаходиться 14 мільйонів тонн мікропластику.

За даними дослідження, на дні у 35 разів більше пластику, ніж плаває на поверхні.

Вчені кажуть, що дані дослідження є першою глобальною оцінкою мікропластику на морському дні  шматків пластику, зношених елементів, крихітні фрагменти розміром менше ніж 5 міліметрів (0,19 дюйма).

За допомогою роботизованого підводного човна команда зібрала зразки глибоководних відкладень глибиною до 3000 метрів із шести місць у Великій Австралійській затоці, на відстані до 380 кілометрів (236 миль) від узбережжя Південної Австралії.

Аналіз 51 відібраної проби показав, що на грам осаду в середньому припадає 1,26 мікропластикових шматків. Дослідники кажуть, що сьогодні виявили мікропластику у 25 разів більше, ніж під час попередніх глибоководних досліджень.

Джастін Баретт з “Океанів і атмосфери” CSIRO, яка очолила дослідження, заявила у своїй промові:

“Навіть глибокий океан бореться з проблемою забруднення. Пластик, який потрапляє в океан, руйнується, перетворюючись на мікропластик”, – сказала вона. “Результати показують, що мікропластик дійсно опускається на дно океану”.

Вчені назвали пластикову підстилку “однією з ключових екологічних проблем цього покоління”, і визнали на міжнародному рівні.

Пластик  це стійке забруднення, яке завдає шкоди дикій природі, самому океану, і зростає занепокоєння щодо потенційних ризиків для здоров’я, які він створює для людей.

Очікується, що проблема лише погіршиться, оскільки виробництво пластмас та забруднення в найближчі роки зросте.

Одне з недавніх досліджень показало, що навіть якщо ми приступимо до негайних і скоординованих на глобальному рівні зусиль щодо зменшення споживання пластику, до 2040 року все одно залишиться 710 мільйонів тонн пластику, який забруднює навколишнє середовище.

Доктор Деніз Хардесті, головний науковий співробітник і співавтор дослідження, заявила, що вони “були здивовані тим, що спостерігають високі мікропластичні навантаження в такому віддаленому місці”.

Дослідження показують, що пластик може накопичуватися на морському дні, опускаючись через товщу води або через течії, які транспортують мікропластик вниз підводними каньйонами до глибин моря.

“Наші дослідження показали, що глибокий океан є смітником для мікропластику”, – сказав Хардесті. “Визначивши, де і скільки є мікропластику, ми отримуємо кращу картину масштабу проблеми”.

Основні зразки взяли у березні та квітні 2017 року з глибини 1655 м (5400 футів) – 3062 м (10000 футів). Потім дослідники масштабували свої дані, вилучені біля берегів Австралії, щоб отримати загальну оцінку ваги мікропластиків у глибоководних відкладах і досягли оцінки в 14,4 мільйона метричних тонн  оцінка, на їхню думку, є консервативною, оскільки місце розташування віддалене від міських центрів з населенням.

Хоча результати показують величезну кількість мікропластиків на морському дні, дослідники кажуть, що це лише частка загальної кількості пластику, який щорічно скидається у світові моря.

За повідомленням  Світового економічного форуму, близько 150 мільйонів тонн пластику вже плавають у наших океанах, щороку додатково надходить  вісім мільйонів тонн.

І дослідники кажуть, що більша частина пластику, який потрапляє в океан, швидше за все опиняється на узбережжі, а не на поверхні або дні океану.

Результати показують, що як ніколи актуальним є пошук ефективних рішень, щоб зупинити забруднення пластиком до того, як воно дійде до Світового океану, і слід в цілому скоротити використання пластику, стверджує Hardesty.

“Це допоможе розробляти стратегії поводження з відходами, змінити поведінку та шукати можливості зупинити потрапляння пластику та іншого сміття в наше середовище”, – сказала вона. “Уряду, промисловості та громаді потрібно співпрацювати, щоб значно зменшити кількість сміття, яке ми бачимо вздовж наших пляжів та в наших океанах”.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: