На Донбасі почався обмін – Україні повернуть 19 полонених

Розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях.

Джерело: Офіс президента України

Деталі: З огляду на карантинні обмеження, які наразі діють у державі, після повернення звільнені українці направляться на обов’язкову обсервацію.

 

ТАСС повідомляє, що автобус із утримуваними в ДНР особами прибув до контрольно-пропускного пункту “Горлівка” для обміну з Києвом.

Усі прибулі проходять процедуру дактилоскопії. Обстановка на місці спокійна (контрольно-пропускний пункт не працює з 21 березня у зв’язку з пандемією коронавірусу).

Дослівно Офіс президента України: “Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату “всіх на всіх”.

Для президента України Володимира Зеленського та для української влади загалом цінним є кожен, кого незаконно утримують на окупованих територіях чи в іншій країні. Україна має визволити всіх своїх громадян”.

 

Інші подробиці: Це вже третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні минулого року, коли додому повернулися 35 українців, під час другого – у грудні – повернулися 76 громадян.

В ОП заявили, що нинішнє звільнення демонструє дієвість стратегії Зеленського та дотримання домовленостей, досягнутих під час саміту в “нормандському форматі” у грудні 2019 року.

В Офісі президента також зазначили, що тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: