На Івано-Франківщині 14-річна дитина померла від грипу

Про ситуацію зі станом захворюваності на грип та ГРВІ в Івано-Франківській області розповіли сьогодні на прес-конференції.

Спеціаліст з організації педіатричної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лариса Підвербецька зазначила, що в Галицькому районі зареєстрований один випадок смерті від грипу типу H3N2 у дитини 14 років. Наразі проводиться службове розслідування.

Інформує КУРС

За її словами, з початку 2019 року по області захворіло 4878 осіб, з них 3378 дітей. Госпіталізовано на сьогодні 211 осіб, з них 154 дітей.

В області з початку року вакцинувалася 2514 осіб. Із них – 562 медичних працівники.

З 4 лютого у закладах охорони здоров’я уводяться обмежувальні заходи.

За словами спеціаліста з терапії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лариси Боришкевич, в реанімаційному відділенні обласної лікарні перебувають четверо осіб. Двоє – госпіталізовані до обласної інфекційної лікарні.

“Така ситуація по всіх районах, але згодом хворих переводять у соматичне відділення”, – зауважила Боришкевич.

Вона закликала прикарпатців не займатися самолікуванням, а радитися з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями.

“Ми маємо випадки гострих ниркових недостатностей через неконтрольований прийом ліків, які містять парацетамол, який має властивість блокувати роботу нирок”, – зазначила Лариса Боришкевич.

Медики також наполегливо рекомендують вакцинуватися.

“Протипоказань вакцини не мають. Можна вакцинуватися вагітним жінкам, онкохворим та людям зі зниженим імунітетом. А також є вакцини для дітей від трьох місяців”, – пояснила Лариса Підвербецька.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Залишити відгук