На Прикарпатті через відсутність ліфту вихователі спецшколи змушені носити дітей на руках (ВІДЕО)

У Черченській спеціальній школі Івано-Франківської області, де навчається 39 дітей з особливими потребами, з порушеннями опорно-рухового апарату, немає ліфта.

Спальні вихованців знаходяться на другому поверсі будівлі, а навчальні та реабілітаційні приміщення – на першому. Тож дітей, які не можуть пересуватися самостійно, доводиться носити на руках. Про це розповіла директорка навчального закладу Надія Шемберко, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

“У нас навчаються діти зі всієї області. Основною нашою проблемою залишається те, що не передбачений ліфт на другий поверх. Є діти, які пересуваються на ходулях, на візках, вони дорослішають. Коли менші, ми легко переносимо їх на руках. А коли вже великі – нам фізично це дуже важко робити. Додаткового персоналу, відповідно до нормативів, не передбачено. Ми просили допомогти придбати нам гусеничний підйомник. Але він дуже коштовний, орієнтовно вартує сім тисяч євро. А інвалідний візокНа  до нього – 900 євро. Ми написали Венеціанський проєкт жіночої гільдії, який, на жаль, не виграли. Але будемо писати інші проєкти для вирішення цієї нашої проблеми”, – розповідає керівниця школи.

Надія Шемберко каже, що про проблеми школи влада знає. І відсутність ліфта – це не єдина проблема. Школі також бракує додаткового приміщення. У 2017-му році у закладі розробили проєктно-кошторисну документацію, відповідно до якої розпочато будівництво другої черги Черченської спеціальної школи. Однак за браком коштів воно призупинилось.

“Ми сподіваємося, що у 2021-му році продовжаться роботи щодо добудови нашої школи. І обласна рада, і обласна держадміністрація, і департамент освіти знають про наші проблеми. Зрештою, не можу сказати, що вони відвертаються від нас. Вони прислухаються, але за браком коштів будівництво призупинили. А от для придбання гусеничного підйомника сподіваємося лише виграти якийсь грант”, – Надія Шемберко.

Наприкінці жовтня у Черченській спеціальній школі завершився проєкт “Дитячий крок до щасливого майбутнього”, в межах якого обладнали сучасне приміщення для фізичної реабілітації дітей, сенсорну кімнату для психологічної корекції та встановили інтерактивну дошку. Завдяки перемозі у міжнародному проєкті, школа отримала кошти від Республіки Болгарії зі співфінансуванням Івано-Франківської обласної ради у сумі 15 200 євро.

Нагадаємо, обласний навчально-реабілітаційний центр для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату у Черче відкрили у 2012 році.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: