Пішки горбами та бездоріжжям: як в гірських селах Прикарпаття працюють медики швидкої (ВІДЕО)

Пішки кілометрами бездоріжжя та горами – такі реалії роботи медиків швидкої допомоги, що працюють у гірських селах Івано-Франківщини.

Щодня на станцію швидкої допомоги в Надвірній надходить до 70-ти викликів, більшість з них – у гірські села, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

На один із викликів – у селище Битків – кореспонденти вирушають разом з медиками. До будинку пацієнтки Марії Корж потрібно пройти через підвісний міст, а потім ще – пішки вузькою стежкою вгору.

Через погані дороги медикам доводиться добиратися до місця, куди їхати максимум 20 хвилин, вдвічі довше.

“Якщо десь у гірській місцевості, то можемо й нести 100-200 метрів на ношах, бо автомобіль не всюди заїде. Якби були нормальні дороги, то ми б швидше доїжджали та допомагали б людині. Коли ти можеш добратися за 5-10 хвилин і транспортувати людину за 10 хвилин, то допомога надається вчасно і в повному обсязі. Якщо до людини добираєшся 45 хвилин-годину, то допомога може не знадобитися”, – розповідає лікар швидкої допомоги Олег Краснодемський.

Найбільша проблема, каже фельдшер швидкої допомоги Богдан Кипищук, – вчасно приїхати до людини на виклик. Найтяжче це робити, розповідає медик, взимку. Один із таких випадків був цієї зими у селі Соколовиця Надвірнянського району.

“Не доїжджаючи сім кілометрів до місця виклику, нас підібрали люди повнопривідною машиною “Нива”. І ми нею уже поїхали до місця виклику, надали там допомогу. В жінки був інсульт, її потрібно було госпіталізовувати”, – пригадує Богдан Кипищук.

На станції швидкої допомоги у Надвірній працює три бригади медпрацівників. Кожен автомобіль обладнаний усім необхідним, аби надати невідкладну допомогу.

“Це в нас двофазний дефібрилятор, який використовується у випадку дефібриляції. Використовується цими ложками для пацієнтів з такою патологією. Є тут дитячі ложки, дорослі. Так само є у нас ШВЛ, який під’єднується до заінтубованих хворих. Тут у нас знаходяться всі знаряддя для іммобілізації (ред. – знерухомлення). Це плічники є для шийного відділу хребта. Під руками у нас комірці шанса для іммобілізації шийного відділу”, – розповідає Богдан Кипищук.

Також у медиків є пункт постійного базування у селі Зелена, який обслуговує чотири гірські села – Зелену, Максимець, Черник та Бистрицю.

Попри тяжкі умови праці медики не звільняються, бо розуміють, що, їдучи на виклик і ризикуючи своїм життям, вони рятують чуже.

Більше у сюжеті:


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: