facebook

Поліція кришує незаконні рубки деревини на Косівщині (ВІДЕО)

Сьогодні, 8 листопада, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція темою обговорення якої, стали саме незаконні рубки лісу в Косівському районі та бездіяльність чиновників та керівників поліції. Депутат Косівської міськради від «Народного Контролю»  Володимир Зузяк разом із активістами провели розслідування незаконної рубки деревини. За словами депутата  що після повернення зі Сходу жителі неодноразово зверталися до нього через масове знищення Карпат.

«З 2014 року ми збиралися з активістами та небайдужими людьми, виходили у ліс, розділяли його на умовні квадрати, щоб дослідити, як працюють лісівники, чи законно погоджуються рубки. Спершу ми знайшли масову рубку-спиляли до 100 дубів. Тоді відкрили кримінальне провадження і звільнили лісника», – розповідає Володимир.

 

«Ми зараз тут,  із Вами обговорюємо проблему незаконних рубок в Карпатах. Лісова «мафія» не боїться. Вони ходять і розповідають, що в них на верхах все «проплачене». Ось, наприклад: в дорозі я їду на конференцію, а мені дзвонять що в селі Яворів знову незаконно проводиться рубка. Крім того, санітарні рубки повинні погоджуватися з органами місцевого самоврядування. Ми неодноразово виявляли ситуації, коли Екологія видавала дозволи без рішення відповідних місцевих органів» – наголошує Володимир Зузяк.

Про останній випадок у селі Яворів повідомили туристи та селяни.  За словами п. Володимира,  крадії мали трильовочний трактор і окрім дерев, які крали, нищили невеликі деревця. На тому місці зафіксували 14 незаконно вирубаних дерев, хоча депутат і активіст згадує, що дерев явно було більше сотні.

«Зараз лісова “мафія” займається рубками ще активніше. Екологія дає дозвіл на санітарні рубки, але страждають здорові дерева. Ми виявляємо, показуємо відповідним службам, де рубка і ми ще маємо зобов‘язати їх над цим працювати. Санітарні рубки які повинні відбуватися, вони відбуваються із великими правопорушенням»,- наголошує депутат.

Активіст Євген Тавенок зазначає, що він особисто десять разів повідомляв правоохоронні органи про незаконні рубки, але у матеріалах справи спершу вказують значно меншу кількість дерев, а потім справи і просто закривають. Активісти звернулися до суду, щоб даний факт правопорушення було занесено до ЄДР. Суд ухвалив дане рішення, але  правоохоронним органам  рішення суду не указ.

На зустріч завітав також керівник Косівської поліції Олександр Байдусь, він зазначив, що Володимир Зузяк звертався всім разів за два роки. Володимир запитав скільки звернень було занесено в реєстр. На що отримав відповідь, що тільки три. «Там є два-три дерева, а не сто, як ви піаритися. Нам вигідно, щоб активісти були, ми реагуємо на всі попередження. На автомобіль і деревину наклали арешт. Де та деревина, на яку наклали арешт мені не відомо, оскільки ми дерево на території поліції не  тримаємо»,- зазначив очільник поліції.

Дає коментар керівник Косівської поліції Олександр Байдусь

На відео керівник Косівської поліції О. Байдусь на запитання колеги журналіста Голос ІНФО  губиться в своїх словах, та  не може дати правову оцінку.

 

Слід зазначити, що поліція на виклики приїжджає тільки на наступний день. За вечір лісівники б’ють клеймо по пнях.  Дозвіл на рубку в даному об’єкті нема, цим самим лісники зловживають службовим становищем. Коли приїжджає поліція вони показують документи, що там де клеймовані пеньки не може бути пнів, бо рубок лісу нема.

Виникає запитання:  Звідки клеймовані пеньки, якщо рубок нема???

 

 

 

Газди,

Ірина Кравець-Дирда

 

Залишити відгук