Рада підтримала закон щодо надання житла або компенсації дітям-сиротам

Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт, який передбачає право на позачергове отримання дітьми-сиротами та дітьми, позбавленим батьківського піклування, зокрема після досягнення ними 23 років, житла або компенсації із житлового фонду.

Відповідний законопроєкт № 3577 підтримали 292 народних депутати, інформує Суспільне

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що особи після прийняття закону в цілому матимуть право на позачергове отримання житла із житлового фонду соцпризначення. Також передбачено забезпечення сиріт соціальним або орендованим житлом до надання житла для постійного проживання. Крім того, діти-сироти, зокрема після досягнення ними 23 років, за бажанням зможуть отримати грошову компенсацію за передбачене їм житло.

Відповідний законопроєкт регулюватиме і взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, місцем походження яких є населені пункти тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній республіці Крим і Севастополі.

Що відомо

  • 2 червня Верховна рада ухвалила в повторному другому читанні закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” (законопроєкт № 2494).
  • Документ, зокрема, передбачає призначення державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, потребують постійного стороннього догляду й одержують пенсію відповідно до законів України.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: