Рада підтримала законопроєкт про електронну трудову книжку

Верховна рада ухвалила за основу урядовий проєкт закону щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. “За” проголосували 283 народні депутати.

Пише Суспільне

Як ідеться в пояснювальній записці, законопроєкт має на меті запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на порталі е-послуг Пенсійного фонду.

Також законопроєкт передбачає:

  • установити п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника (протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма);
  • установити, що після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру, роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис;
  • запровадити можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відтермінування виходу на пенсію. Якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: