Рада звільнила переселенців від сплати туристичного збору

Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, що передбачає звільнення від сплати туристичного збору переселенців, які мешкають у готелях, санаторіях, туристичних базах, інформує Суспільне

Проєкт закону про внесення зміни до статті 268 Податкового кодексу щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб підтримали 317 народних депутатів. Автори законопроєкту наголошували, що одним із найважливіших проблем, із якими зіштовхуються переселенці, є питання житла.

“За даними Звіту національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами, проведеного МОМ у червні 2018 року, більшість ВПО продовжують мешкати в орендованому житлі (62%), 5% переселенців проживають у гуртожитках і 4% – у Центрах колективного проживання ВПО. За оцінками громадських організацій, щонайменше 5690 внутрішньо переміщених осіб все ще продовжують мешкати у так званих місцях компактного проживання, тобто санаторіях, туристичних базах, будинках відпочинку тощо”, – йдеться у пояснювальній записті.

Також ініціатори додали, що нині переселенці, які живуть у готелях, санаторіях мають сплачувати туристичний збір за місцем свого фактичного проживання на підконтрольній уряду території, що негативно впливає на їхнє матеріальне становище та ставить їх у невигідне становище, як порівняти з іншими громадянами України.

Що відомо

  • В Україні відновили програму отримання пільгового кредиту на житло учасникам АТО/ООС та переселенцям.
  • У Слов’янську купили десять квартир для переселенців.
  • У Маріуполі переселенці отримали 60 квартир.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: