Рух – це життя! Як тривале сидіння впливає на здоров’я

Часто лунає вислів, що сидячий спосіб життя небезпечніший за куріння
Пише Погляд

Давайте разбиратися в цьому. Що ж відбувається тоді, коли ми сидимо?

М’язи нижньої частини тіла в прямому сенсі цього слова відключаються та стають неактивними. В цей час ми автоматично приймаємо пози, у яких не задіюються важливі м’язи і сполучна тканина, які стабілізують і підтримують грудну клітку та хребет. Внаслідок чого тіло починає функціонувати не так, як потрібно, що викликає масу пагубних м’язево-скелетних проблем.

Останні два десятиліття лікарі та вчені дуже активно вивчають небезпеку сидячого способу життя. Дослідження, які проводилися в Австралії, показали, що кожна година проведена перед телевізором після 25 років, зменшує тривалість життя на 21,8 хвилин. Американські лікарі переконують, що кожна година сидіння скорочує наше життя на дві години.

У типового сидячого офісного працівника більше м’язево-скелетних травм, ніж у будь-якого іншого робітника виробничої сфери, враховуючи будівництво, металургію та транспорт.

На сьогоднішній день ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) ставить недостатню фізичну активність на четверте місце в списку причин, які призводять до смерті у світі щорічно. По оцінкам, вона викликає 3,2 мільйони смертей.

Отож, висновок один: сидіння, як і куріння, скорочує наше життя!

Що ж робити? Які рекомендації?

  1. Старайтеся не сидіти, якщо це не обов’язково;
  2. На кожні 30 хвилин, які провели за столом, рухайтесь не менше 2 хвилин;
  3. Слідкуйте за положенням тіла та механікою руху;
  4. Не забувайте розтягуватись, ходити пішки та плавати.

Здоров’я Вам та Вашим сім’ям!

Асистент кафедри медичної біології та генетики БДМУ Сметанюк Олексій


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: