facebook

Сепаратизм на Закарпатті є штучним і політичним – Тарас Деяк

Сьогодні, 24 вересня в студії телеканалі ZIK, в програмі «Перші про головне» гостями якої були Ірина Верещук, директор Центру Балто-Чорноморських досліджень, Петро Олещук, політолог, Тарас Деяк – лідер організації «Карпатська Січ». Гості студії говорили про конфлікт України та Угорщини.

Нагадаємо, минулого тижня в мережі з’явилось відео, як українцям із міста Берегове,  видавали угорські паспорти.

лідер організації «Карпатська Січ» Тарас Деяк.

«На превеликий жаль, коли ми говоримо про Закарпаття на ефірах то, багато ЗМІ про Закарпаття говорить тільки три фактори: – кримінал, вирубка лісу та сепаратизм – угорський сепаратизм. На превеликий жаль, центральна  влада рідко відвідує наше Закарпаття. І коли ми говоримо про подвійне громадянство – це ж не новина!! Це все ще було за часів Януковича. Коли він президентом України паспорти роздавали направо та наліво. Звичайно це було трохи дешевше чим зараз.

Це відео не свіже- відео  колись викладалося в мережах засобів масової інформації, тому його поновили.  Питання тут більше стоїть до української сторони: Чому ми підігріваємо той увесь конфлікт сепаратизму? – сепаратизм є, і він є штучним. Хмара сепаратизму над Закарпаттям, вона просто літає. Якщо ви були в самому місті Берегове, чи Виноградівському районі то, я не думаю, що Ви відчуєте себе в іншій державі чи закордоном.

Згадаємо події лютого, коли були два вибухи в Товаристві угорської культури Закарпаття. Ми знайшли нормальний  діалог. Знайшли винуватців – це звичайно агентура Російської Федерації, яка постійно підігріває сепаратизм. І згадуємо ультранаціоналістичну партію «Йоббік»  яка фінансується, фінансувалася РФ. Але, зараз Віктор Орбан, він її «розбив», у себе в Угорщині. Нема вже таких шовіністичних закликів, нема тих майок в депутатів Європарламенту, що «Угорщина – це Закарпаття».

Ми потрохи той, шовінізм вбиваємо. Тому, тут є питання: вбити цей шовінізм в Україні та знайти діалог,  влади та національних меншин! Влади та Закарпаття!! Влади та України!! Це все або розбірки спецслужб, або влада має свої дивіденди в цьому питанні!! » – лідер організації «Карпатська Січ» Тарас Деяк.

Ірина Верещук

 

Ірина Верещук: «Варто зазначити що в Угорщині проблеми не  лише із Україною. В Угорщині  проблеми з Румунією, Сербією, Словаччиною. Вони роздають паспорти – така політика Угорщини. Вони колись втратили території. Орбан при владі відчуває себе «батьком нації». Українцям це не властиво, а їм властиво. І він відчуває підтримку, яку отримав нещодавно на виборах. І хоче показати, що буде відродження земель. Цей процес користується світовим трендом. Одні «руській мір» будують, одні ще щось. Україні потрібно зробити для себе висновок: що це не зміниться сьогодні, і навіть завтра. Тепер питання до нас: який механізм протидії подвійного, потрійного громадянства?? І для себе вияснити: чи ми хочемо одного громадянства?? І це питання до влади:  як вона бачить збереження унітарності України?! »

Петро Олещук: “Видача угорських паспортів є систематичною та методичною роботою.”

 

 

Тарас Деяк: «Ми українські націоналісти, вдома на Закарпатті будуємо діалог із етнічними угорцями. Ми хочемо разом будувати наше європейське туристичне Закарпаття. Розвиватися, будувати на благо України!!

Звичайно, є вже напрямки нормального діалогу на мирних засадах. І звичайно, ми хочемо їсти дома український борщ, угорський бограч. І все в нас буде добре!! Тому, що ми не допустимо будь- якого конфлікту!! Не допустимо будь-яких провокацій, як зі сторони російських агентів, чи українських шовіністів!! Тому, що не потрібно роздмухувати війну там, де її нема!!»

 

Більше у відеосюжеті ZIK

 

 

Газди,

І.К-Д

Залишити відгук