Щороку близько 10-12 тисяч мешканців Івано-Франківська хворіють на гіпертензію

Сьогодні у Івано-Франківську відбувся круглий стіл щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією, інформує Правда.іф.

“Артеріальна гіпертензія є дуже актуальною проблемою, яка стосується кожної людини. На жаль, ми констатуємо, що хвороба молодшає, її назва стає звичним словосполученням для мешканців Івано-Франківська. Рівень і кількість серцево-судинних хвороб росте. Це уже не проблема людей старшого віку, адже протягом останніх років інфаркт стається з людьми 1991-92 років народження. Тому ми просимо мешканців контролювати свій тиск уже з 16-річного віку”, – наголосила начальник управління охорони здоров’я Марія Бойко.

За статистикою, понад 12 мільйонів українців страждають від підвищення артеріального тиску. Без належного лікування це може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень.

“Більшість людей думають, що лікуватися потрібно лише тоді, коли у них піднімається тиск. Але якщо лікар призначає ліки, треба вживати їх постійно, адже краще коригувати рівень тиску, аніж виходити з кризового стану”, – сказала заступник директора КНП ЦПМКДД Оксана Романська.

У середньому щорічно лікарі виявляють близько 10-12 тисяч мешканців Івано-Франківська з артеріальною гіпертензією та іншими серцево-судинними захворюваннями. В цілому, на диспансерному обліку з хворобами серця і судин перебуває близько 125 тисяч містян.

Лікарі наголошують, що артеріальну гіпертензію почали дедалі частіше виявляти у дітей, зокрема на сьогодні в Івано-Франківську хвороба діагностована в 34 дітей. Причину такого зростання медики бачать в способі життя дітей і підлітків, це і проблеми харчування, і гаджетозалежність. Тому велике значення має саносвітня робота, як з батьками, так і з дітьми.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Залишити відгук