Сильний землетрус в Егейському морі зруйнував будівлі в Туреччині та Греції (ФОТО)

Сильний землетрус в Егейському морі сколихнув Туреччину та Грецію. Внаслідок потужного землетрусу в Туреччині загинули щонайменше чотири людини, ще 120 отримали травми.

За словами чиновників, у західній турецькій провінції Ізмір кілька турецьких будинків зруйновано. Президент Туреччини, який обіймає посаду в комітеті у справах ліквідації наслідків катастроф та надзвичайних ситуацій, заявив, що землетрус у п’ятницю був зосереджений в Егейському морі на глибині 16,5 кілометрів (10,3 милі) та зареєстрований за шкалою 6,6 бала, інформує Фіртка.

До Ізміру скеровані пошуково-рятувальні групи.


Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр повідомив, що землетрус мав попередню силу 6,9 бала, а епіцентр землетрусу був 13 кілометрів (8 миль) на північ та північний схід від грецького острова Самос.


Геологічна служба Сполучених Штатів встановила потужність землетрусу у 7,0 балів.

Турецькі ЗМІ зафіксували фото уламків багатоповерхової будівлі в центральній частині Ізміру, на яку піднялися люди, щоб розпочати рятувальні роботи. Турецькі ЗМІ показали, що принаймні одній жінці допомагають вибратися з-під завалів обваленої будівлі. Дим знімали в декількох місцях в центральній частині Ізміру.

Мер Ізміра Тунц Соєр заявив CNN Turk, що близько 20 будівель зруйновано. Місто є третім за величиною в Туреччині з близько 4,5 мільйона жителів.

Міністр внутрішніх справ Туреччини написав у твітері, що в Ізмірі зруйновано шість будівель. За його словами, в деяких будівлях у шести інших провінціях були невеликі тріщини.

Землетрус відчули на східногрецьких островах і навіть у столиці Греції Афінах. Грецькі ЗМІ повідомляють, що жителі Самосу та інших островів залишили свої будинки, тоді як надійшли повідомлення про деякі обвали. Повідомлень про поранення не надходило.
Туреччина та Греція повідомили про поштовхи. Землетрус відчули і в Болгарії.

Грецький сейсмолог Ефтіміос Леккас заявив грецькому державному телебаченню ERT, що поки ще рано говорити, чи ще будуть поштовхи.

“Це подія, яка розвивається”, – сказав Леккас, додавши, що в деяких районах Самосу було повідомлено про руйнування будівель.

Було оголошено попередження про цунамі, в якому жителям району Самос наказали триматися якомога далі від узбережжя. Вода піднялася над доком у головній гавані Самосу і затопила вулицю.


Регіональний губернатор області Самос Яніс Стамуліс заявив, що на острові не було повідомлень про травмування серед людей. Мешканцям також рекомендували триматися якомога далі від будівель, оскільки поштовхи зафіксували у житлових районах.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: