ТКГ взяла за основу український план дій щодо Донбасу

Тристороння контактна група на перемовинах у Мінському процесі взяла за основу запропонований Україною план дій щодо Донбасу.

Таке рішення ухвалили на засідання Політичної підгрупи, повідомляється на Telegram-каналі Української делегації для участі в ТКГ. Водночас у делегації зазначили, що говорити про успіхи обговорення плану ще зарано, інформує Суспільне.

Як зазначається у повідомленні, при цьому представники української делегації були здивовані твердженням російської сторони, що, нібито, українська делегація обіцяла затвердження плану українським парламентом.

“Після нагадування російським представникам, що в Україні діє демократія та парламентський суверенітет, і делегація може лише надавати рекомендації, а не гарантувати ті чи інші законодавчі ініціативи, бесіда швидко повернулася в конструктивне русло”, – йдеться у його тексті.

Як повідомили представники української делегації, 11 листопада має відбутись загальне засідання ТКГ на рівні глав делегацій.

Що відомо

  • Україна пропонує повністю припинити конфлікт на Донбасі та демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.
  • Глава делегації у ТКГ Леонід Кравчук наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом “всіх на всіх” відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.
  • Україна пропонуватиме створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. Також українська сторона хотіла б провести зустріч лідерів Нормандського формату до кінця 2020 року.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна цілком відновить контроль над ділянкою кордону у Донецькій та Луганській областях.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: