facebook

У Миколаєві з СІЗО випустили чеченця, якого просила видати РФ (ВІДЕО)

З Миколаївського СІЗО випустили громадянина Росії, чеченця Мовлу Тімарова, з якого за погодженням генерального прокурора Юрія Луценка було знято екстрадиційний арешт.

Про це пише місцеве видання “Новости N“.

Тімаров був змушений тікати з території РФ, за його словами, через політичну ситуацію. У 2007 році його звинуватили за статтею про незаконний обіг наркотичних засобів і оголосили в міжнародний розшук. Сам він заперечує свою провину і стверджує, що в Росії його переслідують через опозиційні політичні погляди.

З 2015 року Тімаров воював на Донбасі в складі добровольчого батальйону ім. Дудаєва.

“Я прийшов допомогти вашій країні, тому що ви допомагали нашій”, – зазначив Тімаров.

Відзначається, що з 2017 року за станом здоров’я він уже не міг брати участь у військових діях, тому останній рік займався волонтерством.

 

Три місяці тому Тімарова за рішенням Ленінського суду Миколаєва взяли під арешт за екстрадиційним запитом Росії. Однак, за словами прокурора Миколаївської області Тараса Дунаса, російська сторона не надала доказів провини Тімарова за кримінальною статтею. Тому було прийнято рішення про зняття екстрадиційного арешту.

Зараз Тімаров сподівається, що йому нададуть в Україні статус біженця.

Зустрічати волонтера прийшов голова Миколаївської облдержадміністарції Олексій Савченко.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва в Росію за запитом Федеральної служби безпеки РФ.

Зазначалося, що він нібито заявляв про бажання воювати на сході України разом із вихідцями з Кавказу проти російських бійців.

У ГПУ запевняли, що Тумгоєв, екстрадований до РФ, ніколи не служив в АТО.

Вранці 17 вересня під ГПУ влаштували акцію протесту. 

Залишити відгук