У НСЗУ розповіли, які медичні послуги безкоштовні при онкології

Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають рак. Так, за даними Центру медичної статистики МОЗ, минулого року про такий діагноз дізнались понад 136 тисяч людей в нашій країні.

Тому у 2020 році за Програмою медичних гарантій фінансування лікування онкологічних захворювань збільшено на 70% у порівнянні з попереднім роком, пише Фіртка з посиланням на НСЗУ.

Більшість законтрактованих НСЗУ онкологічних лікарень отримали більше фінансування за Програмою медичних гарантій, ніж за минулорічною субвенцією. Загалом на два мільярди гривень.

Безкоштовна допомога пацієнту з онкозахворюванням у межах програми медичних гарантій включає:

  • інструментальну та лабораторну діагностику;
  • проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;
  • проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах; лікарські засоби з Національного переліку;
  • медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;
  • психологічну підтримку.

Щоб отримати безоплатне лікування при онкозахворюванні або безоплатно пройти інструментальне дослідження, пацієнту потрібно звернутись до свого лікаря або лікуючого лікаря, який випише направлення на обстеження чи лікування; обрати будь-який заклад, який уклав договір з НСЗУ та звернутись до нього для проведення там діагностики чи лікування.

Додатково пацієнт зможе безоплатно отримати ліки, які закуповуються за бюджетні кошти за різними державними програмами.

Нагадаємо, понад дві тисячі прикарпатців померли минулоріч від раку.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: