Україна відновила пропуск через КПВВ на Донбасі, але людей мало

Україна з 10 листопада відновила роботу семи контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду у Донецькій та Луганській областях. Проте прикордонники не фіксують великого потоку людей, які хочуть перетнути лінію розмежування.

Про це у коментарі Суспільному повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

“Відсьогодні з 8:00 всі КПВВ на лінії розмежування поновили свою роботу. Ми не фіксуємо потоку громадян на всіх контрольно-пропускних пунктах у межах Донецької області. Скоріше за все, це пов’язано з тим, що вчора російські сили заявляли, що не здійснюватимуть пропуск на підконтрольні українській владі території”, – сказав він.

За словами Демченка, представники самоназваної “ЛНР” не пропустили на свою територію автомобіль, який їхав з підконтрольної Україні території.

“Невелику кількість громадян, які прибули для перетину лінії розмежування у напрямку тимчасово окупованої території, ми фіксуємо по “Золотому” та “Щасті”. По КПВВ “Золоте”: той транспортний засіб, який приїхав у напрямку окупованої території, не був пропущений незаконними збройними формуваннями і був повернутий назад. З нашого боку вони були пропущені, а бойовиками – ні”, – уточнив речник ДПСУ.

За даними Міністерства внутріхніш справ, фактичний пропуск наразі здійснюється лише на Луганщині, а на Донеччині немає охочих перетнути лінію розмежування з боку окупованої території.

“У КПВВ в межах Донецької області “Гнутове”, “Новотроїцьке”, “Мар’їнка” та “Майорське” поки не фіксується прибуття громадян з окупованої території, скоріш за все через блокування пропуску представниками ОРДО”, – йдеться у повідомленні МВС.

Кореспондентка Суспільного повідомляє, що бойовики не пропускають людей через КПВВ “Щастя” на Луганщині.

Демченко додав, що найбільша кількість людей для перетину лінії розмежування є на пункті пропуску “Станиця Луганська”.

“Це близько 30 людей, які планують потрапити на окуповану територію, і така ж кількість тих, хто прийшов з окупованої на підконтрольну українській владі територію”, – сказав Демченко.

Що відомо

  • На території Донецької області є чотири КПВВ. Це “Гнутове”, “Новотроїцьке”, “Мар’їнка”, “Майорське”, а на Луганщині – КПВВ “Станиця Луганська”, “Щастя” та “Золоте”.
  • Усі вони мали відновити роботу з 10 листопада, проте за день до цього українська делегація у Тристоронній контактній групі повідомила, що представники ОРДЛО не збираються цього робити

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: