Уряд підвищив зарплати сімейним лікарям за кожну укладену з пацієнтом декларацію

Кабінет міністрів підвищив виплати лікарям первинної медичної допомоги за кожну укладену з пацієнтом декларацію з 600,48 гривні до 651,6 гривні на рік з листопада.

Інформує Суспільне

“Ми збільшили капітаційну ставку для сімейних лікарів. Це ставка, яку сплачує держава сімейному лікарю за кожну укладену декларацію з пацієнтом. Раніше вона становила 600,48 гривень, а тепер становитиме 651,60 гривень на рік”, — заявив Степанов на брифінгу 30 жовтня.

За його словами, тепер, якщо лікар уклав з пацієнтами, наприклад, 1800 декларацій, то додатково заклад отримуватиме в середньому 7650 гривень на місяць. Водночас сума виплати лікарю залежатиме від умов колективного договору кожного окремого медзакладу.

Степанов зазначив, що підвищення пов’язане зі значним зростанням навантаження на лікарів первинної ланки через епідемію COVID-19.

Що відомо

  • З 1 вересня медичним працівникам підвищили заробітну плату на 25, 50 та 70 відсотків. За планом Міністерства охорони здоров’я, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має становити до 25 тисяч гривень.
  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що 1379 лікарень із 1594 отримали доплати для медиків, які працюють з хворими на коронавірус пацієнтами, а решта повинні були отримати кошти протягом 7 жовтня.
  • На початку вересня Степанов сказав, що з вересня медпрацівники почнуть отримувати доплати. На це передбачено майже 6 мільярдів гривень.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: