В Англії заборонили пластикові соломинки, мішалки та вушні палички

Від 1 жовтня на території Англії набрала чинності заборона на пластикові соломинки, мішалки для коктейлів та ватні вушні палички.

Про це повідомляє BBC, передає Суспільне

Заборонити палички та соломинки уряд Англії планував ще у квітні, але через пандемію заборону відтермінували до 1 жовтня.

Відтепер у країні стає незаконним продаж або видача цих предметів клієнтам чи покупцям. Винятком є лише люди з особливими захворюваннями, які потребують використання пластикових соломинок.

“Заборона на соломинки, мішалки та ватні палички – це всього лише наступний крок у нашій боротьбі з пластиковим забрудненням і наше зобов’язання захищати наш океан і навколишнє середовище для майбутніх поколінь”, – зазначив міністр навколишнього середовища Британії Джордж Юстіс.

Парламенти інших частин Об’єднаного королівства – Шотландії, Вельсу та Північної Ірландії – заборону поки що не ратифікували.

За підрахунками ВВС, жителі Англії щорічно використовують 4,7 мільярда пластикових соломинок, 316 мільйонів пластикових мішалок та 1,8 мільярда бавовняних паличок із пластиковими стрижнями.

Що відомо

  • Британські вчені у співпраці з Greenpeace визначили, що пластик передається від комах до птахів через харчовий ланцюг.
  • У Нідерландах розробили пошукову систему для браузера Google Chrome, яка допомагає очищати світовий океан від пластику.
  • Французькі науковці створили фермент, який може розщепити пластикові пляшки для повторного використання за кілька годин.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: