В атмосфері карнавалу: у Франківську фестиваль-переберія стиратиме межі між епохами (ПРОГРАМА)

Фестиваль-переберія міських культур «Межа» відбудеться вперше 10-11 жовтня у середмісті Івано-Франківська. Музика, театр, література, косплей та несподівані перформанси – на два дні місто порине в атмосферу карнавалу, стираючи межі між історичними епохами.

Основною локацією стане територія Палацу Потоцьких. Саме там відбудеться більшість музичних виступів, пише Фіртка.

На фестиваль приїдуть гурти ROCK-H, Luiku, Burdon folk-band, Рок-вар’яте Кораллі/Koralli, Joryj Kloc, Protonics, Пирятин (18+), Kings & Beggars, Пиріг і Батіг, Lemko Bluegrass Band, Torbаn, ЯгОди.

Важливою складовою «Межі» є театр. Виставу Франківського драмтеатру «Фелікс Австрія» шанувальники зможуть подивитися онлайн на сторінці фестивалю. А от виступи MIM-theatre «IF…» відбуватимуться на малій фестивальній сцені, яка буде розташована між скверами Міцкевича та Руської Трійці: глядачів дивуватимуть «живими скульптурами» та майстерними перевтіленнями. Там також відбудуться лекції від Тараса Прохаська, Ростислава Шпука і Тараса Зеня.

Старовинні танці на малій сцені покаже Ансамбль старовинної музики Kings & Beggars, який, окрім того, подарує глядачам виставу «Грифон» у Палаці Потоцьких. А проганятимуть прохолоду осінньої ночі творці яскравого вогняного шоу.

У круглому наметі на території Палацу Потоцьких відбуватимуться майстер-класи для дітей та дорослих і діятиме лекторій. Франківці та гості міста зможуть зустрітися з письменницями Дарою Корній, Тамарою Горіха Зерня та Лорою Підгірною. У зв’язку з карантином частина лекцій та майстер-класів будуть доступні у записі та Fb-сторінці «Межі», тож переглянути їх у будь-який зручний час зможуть всі охочі.

Матиме фестиваль і свого символічного героя, якого створили майстри з Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім.Марійки Підгірянки – Пинтю Хороброго. Це ватажок загону опришків, який з’являтиметься у найнесподіваніші моменти та дивуватиме публіку.

А наймасштабнішим дійством стане «Парад епох» – хода у ретро-костюмах, яка стартує о 18:30 11 жовтня з Палацу Потоцьких. Колона учасників, переодягнених у вбрання минулих століть, рухатиметься за маршрутом: вул.Шпитальна – вул.Грушевського – «Стометрівка» – вул.Мазепи – пл.Шептицького – Бастіон. Відтак на площі Бастіону відбудеться флешмоб ознакування мурів Станиславова «Світло на Межі»: люди розташуються по контуру старого міста-фортеці та спрямують у небо вогні.

Вхід на всі заходи фестивалю вільний, проте обов’язковим є дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: