В першому кварталі року споживачі з автономним опаленням сплатять за доставку газу на третину менше

В першому кварталі 2020 року домогосподарства, що використовують газ для опалення будинків, платитимуть на 30 – 35% менше, ніж в першому кварталі 2019 року.

Про це свідчать розрахунки Асоціації газового ринку України.

Це стало можливим завдяки впровадженню НКРЕКП нової системи оплати послуг доставки газу.

24 грудня 2019 року Регулятор затвердив нові тарифи для Оператора ГТС та операторів ГРМ. Таким чином було завершено анбандлінг –  відділення продажу газу від його транспортування.

Тепер споживач не прив’язаний до жодного постачальника і має можливість вибору. В січні 2020 року споживачі газу отримали квитанції на оплату доставки газу.

Згідно розрахунків Асоціації, найбільш вигідною нова система буде для домогосподарств, які використовують газ для опалення будинків. Їх платежі за доставку газу зменшаться в середньому на третину.

Наприклад, домогосподарство в Полтавській області, яке споживає 1600 куб. м газу на рік, за три місяці сплатить 460 гривень замість 720 гривень.

Так само, зменшаться платежі домогосподарств в інших областях, зокрема, в Чернігівській та Хмельницькій. До прикладу, сім’я в Чернігівській області, що споживає 2 223 куб м газу в рік, сплатить в першому кварталі 583 грн замість 935, а сім’я подолян – 358 грн замість 551.

 


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: