facebook

Вітренко: Насправді, “Нафтогаз” програв суд Коломойському в Лондоні, а не виграв

Лондонський міжнародний арбітражний суд не повертав НАК “Нафтогаз України” право визначати кандидатуру глави “Укрнафти”.

Про це заявив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко в інтерв’ю для Економічної правди.

“Ми намагалися це право у Коломойського забрати через Лондонський арбітраж, але ми програли по цьому пункту. Це сталося до того, як я почав займатися “Укрнафтою”, тобто я не відповідав за арбітраж з міноритарними акціонерами”, – заявив Вітренко.

Виявилося, що рішення суду суперечить офіційним заявам “Нафтогазу”. Проте, Вітренко визнав право групи “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова пропонувати главу правління.

Суд визнав, що “Нафтогаз” за англійським правом добровільно погодився з тим, що не пропонуватиме і не призначатиме свою кандидатуру на посаду СЕО “Укрнафти” і буде голосувати за того голову правління, якого запропонує інша сторона – сторона міноритарних акціонерів, яку ви називаєте, грубо кажучи, “Приват”, – заявив Вітренко.

Виконавчий директор “Нафтогазу” пояснив, що шляхом переговорів НАК домовилася з міноритарними акціонерами, що “вони відмовляються від цього права добровільно в обмін на те, що ми робимо наглядову раду, де більшість буде незалежних директорів”.

“При цьому незалежних директорів загалом шість. Трьох пропонуємо ми, трьох пропонують вони, а із залежних директорів або залежних членів наглядової ради у нас буде три, у них два. В обмін на це міноритарії добровільно відмовилися від свого права, як ви розумієте дуже цінного, фактично призначати СЕО”, – заявив Вітренко.

Він додав, що ця добровільна відмова міноритаріїв зафіксована в змінах до акціонерної угоди. Вони внесені і підписані в березні цього року.