Вибори у Польщі: у другому турі Дуді загрожують троє кандидатів

Чинний президент Польщі Анджей Дуда має всі шанси перемогти у першому турі президентських виборів, але матиме проблеми у другому турі відразу з трьома кандидатами.

Як повідомляє “Європейська правда“, про це свідчить останнє опитування United Surveys для Dziennik Gazeta Prawna і RMF FM.

За даними опитування, Анджей Дуда перемагає в першому турі виборів. За нього готові проголосувати 41,2% респондентів. Кандидат від опозиційної “Громадянської коаліції” Рафал Тшасковський може отримати 27% підтримки, антисистемний кандидат Шимон Головня – 12%, Владислав Косняк-Камиш з Польської народної партії – 7%, Кшиштоф Босак з “Конфедерації” – 6,6%.

Втім у другому турі Дуді не варто сподіватись на легку перемогу. Хоча він перемагає майже в кожній конфігурації, його перевага мінімальна у трьох випадках.

Якщо в другий тур вийде Рафал Тшасковський, він отримає 44,3%, Анджей Дуда – 44,5%.

У поєдинку з Шимоном Головнею Дуда міг би розраховувати на 43,4%, а його конкурент – на 43,1%.

У випадку зіткнення Дуди з Косняком-Камишем обоє кандидатів можуть розраховувати на 45,3% підтримки.

Нагадаємо, президентські вибори в Польщі, що мали відбутися 10 травня поштовим голосуванням, перенесли на більш пізній термін – через епідеміологічну ситуацію і спротив опозиції.

В уряді тепер планують провести вибори 28 червня. Ця дата створює складнощі для опозиції, оскільки Тшасковський ще має зібрати 100 тисяч підписів, а в умовах карантину це непросто.

Політологи розраховували, що вибори пройдуть 12 липня.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: