Виплати пенсій під загрозою через борги ПФУ і дефіцит бюджету — комітет Ради

У Пенсійного фонду України можуть виникнути проблеми з виплатами пенсій до кінця року через дефіцит бюджету відомства і заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску.

“Бюджет Фонду залишається дефіцитним. У 2021 році видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду складатимуть 203,8 мільярда гривень”, — цитує комітет Ради з питань соціальною політики і захисту ветеранів голову комітету Галину Третьякову, інформує Суспільне

Зокрема, станом на 1 вересня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до Фонду складає 20,5 млрд гривень. Крім того, за повідомленнями Державної казначейської служби, через збереження негативних тенденцій з нарощування заборгованості Пенсійного фонду України перед єдиним казначейським рахунком за одержані позики, у Казначейства будуть відсутні законодавчі підстави надавати Фонду позики наприкінці бюджетного періоду.

“У зв’язку із цим у Фонду можуть виникнути ризики, пов’язані із виплатою пенсій“, — йдеться в повідомленні комітету.

Третьякова додала, що держава досі не має контролю за діяльністю, управлінням та стратегією розвитку Пенсійного фонду.

Тим часом Міністерство соціальної політики оприлюднило інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного року. Згідно з ним, підвищення буде відбуватися у 5 етапів для різних категорій. Крім того, міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила в ефірі Українського радіо, що у квітні буде автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють, а у липні буде виконуватися програма президента про підвищення пенсій двох категоріям пенсіонерам.

Що відомо


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: