Як правильно заповнювати домашню аптечку. Пояснює експертка

Щороку українці купують близько мільярда лікарських засобів. Коли розпочався карантин, люди в аптеках скупили двомісячний запас ліків. Голова громадської організації “Ліки. Контроль” Наталія Гуран розповіла в ефірі Українського радіо про те, як правильно купувати та зберігати ліки та як уникати фальсифікату, інформує Суспільне.

Як зберігати

Наталія Гуран розповіла, що більшість звичних місць домашнього зберігання ліків не надто відповідають правильним умовам.

“Дуже багато людей вважає, що всі ліки треба зберігати в холодильнику. Насправді там треба зберігати ліки, в яких в інструкції про це сказано. Часто ті ліки, які приймають щодня, люди кладуть у шафки у ванній кімнаті. У ванній ліки на варто зберігати, бо вони бояться вологи, тепла і сонячних променів. Також не треба обрізати блістери, бо можна обрізати інформацію про термін придатності так пересипати ліки в зручні баночки”, – пояснила експертка.

Наталія Гуран порадила користуватися мобільним додатком “Ліки контроль”, який нагадує про закінчення терміну придатності ліків.

Як транспортувати

Експертка звернула увагу, що особливо часто неправильно транспортується самостійно придбана вакцина від грипу.

“Варто завжди пам’ятати, що умови транспортування дорівнюють умовам зберігання. Якщо ви збираєтесь купувати вакцину, ви маєте нести з собою акумулятор холоду та термосумку. Однак, їх не можна заморожувати. Якщо ви порушили умови транспортування, можете вже не вакцинуватися”, – розповіла Наталія Гуран.

Крім того, потрібно бути уважним під час купівлі ліків у аптеках, які іноді самі порушують умови зберігання та транспортування ліків

Як зберігати ліки в домі, де є діти

Ліки мають бути надійно заховані від дітей та навіть від підлітків.

“Якщо у вас є якась шафа, що замикається на ключ, то варто складати в неї, – каже експертка, – шафа має бути високо, щоб дитина не могла підставити стільчик і дотягтися. Після приймання ліки треба одразу прибирати, тому що діти копіюють нас і можуть їх випити. Не треба забувати, що підлітки також діти. У них бувають зміни настрою. Тому краще ліки тримати закритими там, де є дитина будь-якого віку”, – зазначила Гуран.

Як розпізнати фальсифікат

Наталія Гуран розповіла, що за даними ВООЗ майже 10% усіх ліків у країнах, що розвиваються, є фальсифікатом. Тому потрібно звертати увагу на правильне маркування під час купівлі препаратів.

 Треба придивлятися до маркування. Якщо ви постійно приймаєте одна й ті ж ліки, варто придивлятися звертати увагу на зміни упаковки, якщо є граматичні та орфографічні помилки, це підробка. Поліграфія в офіційних виробників завжди якісна. Також треба звертати увагу на саму таблетку, якщо написано, що це таблетка без запаху білого кольору, а ви дивитесь, що вона світло рожева, то такі ліки не варто купувати”, – додала експертка.

Читайте також

  • Національний оператор “Укрпошта” разом із сервісом Liki24.com розпочали безплатну доставку ліків по Україні на період карантину.
  • На Дніпропетровщині діє проєкт з безкоштовної доставки медпрепаратів «Ліки вдома».
  • Жителі Дніпра отримують електронні рецепти на ліки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: