Як в Івано-Франківську вчаться на карантині?

Відучора 1-4 класи навчаються очно, а учні з 5 класу – дистанційно. Молодших школярів прийшло на уроки – 97%. У садочках відвідуваність – на рівні 57%.

Про це на своїй сторінці написав міський голова Руслан Марцінків, пише Бліц-Інфо.

Міністерство освіти і науки оприлюднило рекомендації про те, як проводити навчання. Наприклад, МОН дозволило закладам освіти визначати форму навчання і свій освітній процес самостійно. А також самим обирати онлайн ресурси для уроків.

Вчитель отримав право отримав право визначати як навчати. Тобто він зобов’язаний не менше 30% навчального часу начитувати матеріали дітям і пояснювати. А решта 70% освітнього часу він може скеровувати так, як вважає найбільш правильним. Тобто, надсилати завдання чи мотивувати учнів до самостійної роботи.

Часто батьки жалілися, що вчителі скидають завдання для самостійного виконання. Але 70% освітнього процесу учитель має право проводити у поштовому, електронному чи телефонному режимі. І тут варто сказати, що батьки також відповідають за якісне дистанційне навчання для своїх дітей, і коли забирають дитину на дистанційне навчання, повинні забезпечити її достатніми умовами та засобами для здобуття знань.

Права мають не лише діти, а й вчителі. Бували випадки, коли вчителі, хворі на ковід, не на лікарняному, а працюють дистанційно і начитують уроки з дому. Це умови, до яких неможливо підготуватися.

До слова, вже відновилося навчання у ліцеї №24. В тому числі відновлена робота харчоблоку. 29 садочок «Кобзарик» розпочне роботу із 6 листопада. Садочок «Колосок» із Підпечер розпочне роботу із 9 листопада.

Більше рекомендацій від МОН тут.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: