З листопада на Прикарпатті заборонять рибалити на зимувальних ямах

З першого листопада в Івано-Франківській області розпочинається осінньо-зимова заборона лову риби, добування водних біоресурсів на зимувальних ямах.

Триватиме вона до закінчення зимового періоду, повідомляють в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі, інформує Фіртка.

Відомо, що під час зимового періоду риба концентрується в так званих зимувальних ямах – місцях зі значною глибиною, де природою створюються найсприятливіші умови для зимівлі: навіть в найлютіші морози температура води становить чотири градуси за Цельсієм, що вберігає гідробіонтів від замерзання.

Для збереження водних біоресурсів у зимовий період, забезпечення охорони місць зимівлі риби Івано-Франківським рибоохоронним патрулем видано наказ від 22 жовтня 2020 року № 99 «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах».

В документі визначено перелік зимувальних ям на водних об’єктах Івано-Франківської області на осінньо-зимовий період 2020-2021 років. Крім того, створено карту зимувальних ям, де забороняється рибальство.

Для уникнення небезпеки погіршення умов зимівлі водних біоресурсів (в окремих випадках ще може навіть спричинити їх масову загибель) забороняється проведення поблизу зимувальних ям будь-яких гідротехнічних робіт як на дні водойм, так і у їх прибережних захисних смугах (в т.ч. добування піщано-гравійної суміші), а також миття транспортних засобів.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль посилить контроль за дотриманням заборони рибальства на зимувальних ямах. Створюють пункти спостереження за зимівлею риби, розроблено заходи щодо запобігання явищам задухи та загибелі водних біоресурсів.

У патрулі наголошують, лов риби в осінньо-зимовий період можна здійснювати на ділянках водойм, де дозволяється любительське рибальство та поза межами зимувальних ям. При встановленні стійкого крижаного покриву на воді рибалять зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку.

За добування риби, інших водних біоресурсів на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф до 170 грн). Якщо такий вилов здійснюватиметься забороненими знаряддями лову – покарання відбуватиметься за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф до 680 грн).

Крім штрафу за незаконне рибальство нараховуватимуться збитки за кожну виловлену рибину незалежно від її розміру.

Нагадаємо, у гірських річках Прикарпаття заборонили ловити форель до 1 березня.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: