Зґвалтування у Кагарлику: в ООН розкритикували українські ЗМІ

Моніторингова місія ООН з прав людини звернула увагу, що деякі українські ЗМІ безтактно висвітлили інформацію про саме зґвалтування та жертву.

Джерело: пресслужба Місії у Facebook

Деталі: Представники моніторингової місії нагадали, що після випадку в Кагарлику деякі ЗМІ опублікували ім’я, місце проживання та фотографію жертви. ЗМІ також описали її характер та поведінку.

Дослівно: “Ми наголошуємо, що висвітлюючи випадки сексуального насильства, всі зацікавлені сторони, включаючи ЗМІ, повинні ставити інтереси жертви на перший план. Це означає запобігати повторній травматизації та стигматизації жертви, уникати відтворення ґендерних стереотипів, таких як звинувачення жертви, та публічно поширювати особисті дані особи лише з її інформованої згоди.

Відповідно до Декларації основних принципів правосуддя щодо жертв злочинів та зловживання владою, до жертв слід ставитися зі співчуттям та повагою до їх гідності. Публічне повідомлення про сексуальне насильство не повинно покладати додатковий тягар на жертву.

Безтактний підхід до таких випадків впливає на благополуччя жертв та їхніх сімей, і може мати негативний вплив, стримуючи жертв від повідомлення про таке насильство у майбутньому”.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: ,