Космос

Це сама чорна планета з усіх відомих планет

Ви коли-небудь чули про одну з найтемніших планет у Всесвіті? Подивіться на TrES-2b, газову гігантську екзопланету, розташовану на відстані 750 світлових років від Землі в сузір’ї Дракона. Ця загадкова планета привернула увагу астрономів і любителів космосу завдяки своєму надзвичайно темного увазі і унікальним характеристикам.

Відкрита в 2006 році, TrES-2b є екзопланетою, що обертається навколо сусідньої зірки за межами нашої Сонячної системи. Це друга екзопланета, виявлена у рамках проекту «Трансатлантичний екзопланетний огляд» (TrES). Ця планета приблизно в 1,4 рази більше Юпітера і має орбітальний період всього 3,5 дня, що означає, що вона обертається навколо своєї зірки дуже швидко.

Що відрізняє TrES-2b від інших екзопланет, так це її надзвичайно темний вигляд. Планета відображає менше 1% світла, що доходить до неї! Це робить її самої темної планетою, відомої науці, з альбедо (показником того, скільки світла відображає планета) усього 0,064. Це різко контрастує з газовими гігантами нашої Сонячної системи – Юпітером і Сатурном, альбедо яких становить 0,52 і 0,47 відповідно. Чому ж TrES-2b така темна? Є пропозиція, що темний вигляд планети обумовлений наявністю на ній хмар з випарувалися металів, таких як натрій і калій, що огортають планету. Ці хмари не дозволяють світлу відбиватися назад у космос, надаючи TrES-2b унікальний темний вигляд.

Ще одним цікавим аспектом TrES-2b є її близьке розташування до своєї зірки. Планета нагрівається до 2 200 градусів Цельсія, що робить її однією з найбільш гарячих відомих екзопланет. З-за такого сильного нагріву планета випромінює значну кількість тепла. Чорна планета не вважається потенційно придатної для життя. TRES-2b – гаряча екзопланета, яка обертається дуже близько до своєї зірки-господаря, що призводить до екстремальних температур на її поверхні. Враховуючи, що температура поверхні, за оцінками вчених, перевищує 2000 градусів Цельсія, малоймовірно, що TRES-2b може підтримувати життя в тому вигляді, в якому ми її знаємо.

На закінчення слід зазначити, що TrES-2b – це дивовижна екзопланета. Її надзвичайно темний вигляд і унікальні характеристики роблять його цінним об’єктом для подальшого вивчення, дозволяючи нам краще зрозуміти Всесвіт і населяють її екзопланети. Якщо вам цікаво дізнаватися більше про экзопланетах Всесвіту і їх характеристики , то обов’язково підпишіться на наш канал. Також з вашої сторони буде величезною послугою, якщо ви поставите позначку «подобається», і залишите коментар до цієї статті. До швидких зоряних зустрічей!