Квіти

Як без помилок пересадити антуріум

Антуріум – екзотична квітка з тропіків, має підземну кореневу систему і повітряні корені. Його пересадка не є складною, але потрібно неухильне дотримання кількох важливих правил.

Пересадка антуріума

Адаптований до життя в кімнатних умовах, антуріум потребує пересадки в рідкісних випадках. До них відносять:

  • пересадка нового рослини після покупки;
  • інфекції у квітки;
  • заміна ґрунту або горщика;
  • потреба в поділі паростків.

В залежності від ситуації, пересадку проводять двома способами. Перший і стандартний – перевалка з земляною грудкою. Другий – перевалка з видаленням грунту з коренів повністю.

Але перш ніж приступити до пересадки або висадці молодого рослини, необхідно підготувати грунт і ємність для посадки.

Правильний горщик

Відповідна ємність – одна з головних умов отримання здорової і красивої рослини. Оптимальним є горщик з пластику або скла. Коріння антуріума проникають у стінки, тому якщо вибір зупиниться на глиняному горщику, необхідно вибрати той, який глазурован. Причому не тільки зсередини, але і обов’язково зовні.

Оптимальною формою буде неглибока, але широка ємність з обов’язковими дренажними отворами. Розмір посадкового резервуара повинен відповідати розміру квітки. Молодий паросток пересаджують в горщик діаметром до 12 див. В більшому обсязі рослина не загине, але не почне цвісти, поки його коріння не розростуться і не займуть весь грунт.

Склад ґрунту

У квіткових магазинах необхідно придбати вже готовий ґрунтовий мікс для антуріума. Якщо даної грунту немає в наявності, можна приготувати її самостійно.

Основні компоненти розподіляються пропорційно в наступному співвідношенні:

  • торф – 30%;
  • мох сфагнум – 30%;
  • дернова земля з-під листових дерев – 15%;
  • земля з-під сосни – 15%;
  • суміш з піску, шматочків кори і деревного вугілля – 10%.

Всі компоненти перемішуються і зволожуються.

Пересадка із збереженням земляного кома

Перед пересадкою квітки на дно горщика в обов’язковому порядку укладають дренаж з керамзиту. Його товщина повинна складати 2 див. Зверху насипається невелика кількість нового грунту.

Зі старого горщика дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему, витягується антуріум. Якщо виникли складнощі з вийманням рослини, необхідно пролити землю водою і знову акуратно потягнути його з перевернутого горщика.

Рослина встановлюється у центр нової посадкової ємності разом з грудкою землі на корені. Верхній шар кома повинен бути розташований на 2-3 см нижче краю горщика.

Невеликими порціями (можна використовувати ложку) залишилися простору між стінками посадкової ємності і корінням рослини засипають нової грунтом. Необхідно ущільнювати її, злегка придавлюючи.

Щоб не допустити випаровування вологи, зверху на грунт викладається мох сфагнум.

ДОВІДКА! Рослина, полите при вийманні з горщика, не потребує поливу протягом 2 днів. Не полите необхідно зволожити через 3 години після пересадки.

Пересадка з відкритою кореневою системою

Старий грунт навколо коренів необхідно видаляти при захворюванні антуріума. Перш ніж вийняти квітка зі старого горщика, його обов’язково поливають. Витягнувши рослина, коріння його потрібно обережно звільнити від землі. При можливості їх варто добре промити.

У квітучого антуріума при пересадці з відкритими корінням всі квіти необхідно зрізати.

Здорові й цілі коріння антуріума мають рожевий відтінок. Жовтий і білий колір також є нормою. Коріння інших кольорів або підгнилі необхідно видалити повністю. Разом з інфікованими та пошкодженим корінням видаляють пожовкле листя квітки.

Поміщають кореневу систему в слабкий розчин марганцівки на 15 хвилин. Після вимочування всі свіжі зрізи важливо присипати товченим деревним вугіллям.

На дренаж, підготовлений в горщику, насипають грунт у формі пагорба. На його вершину встановлюють квітка, а коріння розправляють по схилах. Засипають в горщик залишилася грунт, придавлюючи її. Якщо підготовлений ґрунт був досить вологим – полив не потрібно протягом 1-2 днів.

Пересаджений квітка в перший тиждень потребує тепла і відсутність протягів. Не варто виставляти його на сонці.

УВАГА! Якщо антуриуму при пересадки змінюють весь грунт, його не треба підгодовувати 3-4 місяці.

Який би спосіб пересадки рослини не був обраний, дуже важливо не допустити облому повітряних коренів рослини. Вони виконують функцію додаткових провідників живлення, а в разі пошкодження кореневої системи замінюють її.

У антуріума старше 5 років виростає велика кількість діток, які можна посадити в окремі горщики і тим самим розмножити квітка.