2019-й став найтеплішим за майже 140 років і побив понад 30 рекордів

2019 рік увійде в історію України як найтепліший за весь період спостережень з 1881 р.: температурні рекорди протягом року було побито понад 30 разів, інколи на 2—2,5°С.

Джерело: Центральна геофізична обсерваторія ім.Б.Срезневського

Деталі: Цьогоріч середня температура повітря у Києві сягнула 10,6°С, що на 2,9 градуси вище за норму у 7,7°С.

Дослівно: “Перевищено навіть показник аномально теплого 2015 року, коли середня температура становила 10,5°С. Ще ніколи не було, щоб теплішими за норму виявилися всі 12 місяців”, – зазначають експерти.

“Особливо теплим, навіть найтеплішим за весь період спостережень був червень, середня температура якого сягнула 23,6°С. Ще жодного разу у грудні температура повітря в Києві не перевищувала 15°С, але цього року 19 грудня вона сягнула 15,2°С”.

Деталі: З урахуванням значень цього року можна вважати, що середня температура повітря у Києві за останні 139 років зросла приблизно на 3 градуси, що значно більше, ніж на земній кулі. Нині температура повітря в Києві стала приблизно такою, якою була наприкінці XIX ст. в Одесі.

Також експерти зауважують, що 2019 р. опадів випало лише три чверті норми, що позначилося на річках та рівні води в озерах.

Дослівно: “Для України, водні ресурси якої порівняно невеликі, це тривожний сигнал і стимул для водоощадних заходів”.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: