Квіти

5 головних «не можна» для антуріума або чому погано росте «чоловіче щастя»?

Антуріум – тропічний гість на підвіконні. Ефектний, популярний і такий бажаний для кожного поважаючого себе квітникаря. Вважається, що ця рослина сприятливо впливає на чоловіків, тому його і називають «чоловічим щастям». А ще антуріум чудово очищає повітря в кімнаті і, за повір’ями, відганяє злих духів. Скарб, а не квіточку.

У моїй домашній оранжереї кілька видів антуріума і кожен з них радує цвітінням практично цілий рік (тьху-тьху-тьху, аби не наврочити). Щороку навесні при пересадці я відділяю дітки від материнського рослини в окремий горщик і залишу собі.

Є прикмета, що небажано дарувати або віддавати в інші руки антуріум, можна, таким чином, втратити щастя. Прикмета – прикметою, звичайно, але ризикувати я боюся.

Так от, кожен з квіткових горщиків мене намагається радувати рясним цвітінням і глянсовим листям. Можливо «вихованці» просто-напросто відчувають зв’язок між собою і моїм чоловіком. Щасливий чоловік у сім’ї – здоровий антуріум. Або навпаки.

Зрозуміло, це лише жарти. Проте рослина вимагає певного догляду.

Що не любить антуріум?

1. Сухе повітря. Це представник тропіків і він дуже вимогливий до вологості повітря. В період активної роботи опалювальних приладів, без додаткового зволоження або обприскування, антуриуму буде дуже складно розвиватися і зберігати свій зовнішній лиск.

Ознаки нестачі зволоження для рослини: краї листя жовтіють і сохнуть, квіти втрачають звичну форму.

2. Перелив. Дуже делікатна тема. З одного боку, антуріум – вологолюбна рослина любить частий полив, а з іншого – він не переносить застою води в горщику, коріння починають швидко гнити. Свої квіти я влітку поливаю не частіше 2-3 разів на тиждень, а взимку не частіше 1 разу.

Важливо: антуріум легше переносить короткочасну посуху, ніж перелив.

3. Холод. «Чоловіче щастя» – дуже теплолюбна культура. Для нього несприятливі температури нижче +16°. Найулюбленіше для антуріума час – це літо, коли температура повітря піднімається вище +28°. Тому квітка буде почувати себе чудово на балконі.

Переохолодження і протяги для нього згубними. Ознаки цього: жовтіюче листя і темні плями на них.

4. Занадто великий горщик. Не варто при пересадці антуріума вибирати горщик «на виріст». Досить підібрати його на 1 або 2 см ширше попереднього. Для дорослої рослини відмінно підійде ємність діаметром 30 см, для молодого – 15-20 див.

Чим небезпечні просторі горщики? По-перше, великий ризик переливу. По-друге, рослина почне нарощувати кореневу систему замість цвітіння і росту листя.

5. Важкий грунт. Для антуріума необхідний пухкий і легкий ґрунт, з хорошим доступом повітря. Універсальна земля не підійде. Я використовую грунт для орхідей і додаю туди торф’яної землі у співвідношенні 1:1.

На цьому у мене все! Якщо вам, мої дорогі передплатники, публікація виявилася корисною, то, будь ласка, поставте лайк. Я буду дуже рада зворотного зв’язку! Діліться досвідом вирощування антуріумів.