Квіти

7 красивих сукулентів для вирощування на східному вікні

Сонячне світло – найважливіший фактор росту будь-яких зелених рослин і сукуленти не виняток. Забезпечте сукуленти достатньою кількістю сонячного світла, добре проникною грунтом, поливайте їх тільки тоді, коли грунт повністю висохне і вони будуть чудово виглядати.

Тип сонячного світла, який потрапляє в ваш дім, в залежності від напрямку може грати величезну роль у тому, де і на які види сукулентів вам варто звернути увагу.

Вікно, що дивиться на схід, вітає перші ніжні дотики висхідного сонця. На цьому вікні ви можете вирощувати рослини, які люблять яскраве сонячне світло від 4 до 5 годин в день.

Обов’язково сукуленти знаходяться біля вікна

Сукуленти люблять отримувати непрямий, але яскраве сонячне світло протягом дня. Багатьом з них пряме сонячне світло може зашкодити, але будучи зеленими хлорофільними рослинами вони не можуть жити в темряві. І хоча є деякі тіньовитривалі сукуленти, більшості сподобається зміст поблизу вікна, щоб отримувати достатню кількість світла.

Кінцева мета в тому, щоб знайти таке місце, яке буде отримувати відповідне кількість світла. Це може бути і балкон, і підвіконня у вітальні, і стіл біля вікна або щось ще, поки сукуленти отримують сонячне світло і не виявляють ознак этиоляции (не витягуються), вони будуть рости здоровими.

Пропоную вам 7 чудових сукулентів для вікон, що виходять на схід, які будуть чудово себе почувати з цієї сторони.

Крестовник Роулі «Нитка Перлів» (Senecio rowleyanus)

Як і випливає з назви, у цієї рослини довгі вусики з дрібних листочків-намистин, що нагадують перли. Цей приголомшливо виглядає сукулент, моментально привертає увагу.

Ви можете вирощувати Нитка Перлів в підвісних кашпо, настінних горщиках і на підлогових підставках. З-за свого типу росту, ефектніше всього вони виглядають саме в підвісних кашпо.

У Крестовніка Роулі низька потреба в поливі і його слід побивати тільки тоді, коли грунт повністю просохне. Уникайте намокання листя, поливайте під основу стебла. Поглинання води відбувається в основному корінням, а вологі листя можуть спровокувати розвиток гнучка.

Обрізайте зайві гілки кожні кілька місяців. Основну обрізку робіть перед початком періоду зростання. Обрізка сприяє кращому росту. А зрізані частини рослини ви можете використовувати для розмноження.

У Крестовніка середні потреби в сонячному світлі, і він здатний задовольниться лише кількома годинами сонячного світла в день.

Молочай Миля «Терновий Вінець» (Euphorbia milii)

За Терновим Вінцем досить легко доглядати. Він може сповільнюватися в зростанні, але як тільки він виросте досить великим, він зможе жити навіть якщо він нього забути. Він дуже чутливий до переливу і кореневої гнилі, так що будьте обережні з поливом. Він зовсім не морозостійкий, так що краще його вирощувати в приміщенні.

Молочай Миля випускає чудові червоні або жовті квіти майже цілий рік. Він може вирости більше півметра у висоту в кімнаті, а в природних умовах виростає до двох метрів.

У цього сукулент гострі довгі колючки і липкий сік, який може викликати подразнення шкіри і очей.

Найкраще Терновий Вінець зростає при кімнатній температурі від 15 до 25 градусів і при середньої вологості. Для стимулювання цвітіння цього суккуленту потрібно мінімум 3-4 години інтенсивного сонця в день. Як і всім сукулентів і кактусам, він любить добре проникну грунтову суміш. Рослина слід періодично обрізати, щоб воно зберігало форму, і воно чудово підходить як бонсай.

Обов’язково вирощуйте Молочай в компактному горщику, який лише трохи більше кореневої грудки. Більше місця в горщику призводить до утримання надлишків води, з-за чого може розвинутися коренева гниль.

Взимку молочай знаходиться в стані спокою, тому слід скоротити полив.

Очиток Моргана (Хвіст Ослика) Sedum morganianum

Мабуть, один з найпопулярніших сукулентів і виглядає він дійсно приголомшливо. Листя-крапельки, що ростуть на довгих стеблах, виділяють його серед інших сукулентів. Навесні на кінчиках довгих стебел з’являються пурпурно-рожеві квіти в обрамленні зеленуватих гострокінцевих листя.

Очиток Моргана краще всього виглядає в підвісних кашпо з-за його унікальної структури стебла та росту листя у вигляді грон.

Очитку подобається яскраве сонячне світло по 4-6 годин на день. Він може змиритися з півтінню, але йому не сподобається в темному коридорі. Тому місце біля східного вікна дуже йому підійде. Любить дренований грунт багату неорганічними складовими.

Час від часу підрізайте гілки, щоб надати рослині форму. Листя досить легко відвалюються при дотику і їх можна використовувати для розмноження.

Вони можуть переносити досить низькі температури до +5 градусів, проте краще тримати його в теплих і комфортних умовах. Якщо очиток переріс контейнер, подумайте про пересадку його в новий горщик, який буде трохи більше, ніж попередній.

Товстянка яйцеподібна «Грошове дерево» (Crassula ovata)

Грошове дерево дуже просто вирощувати. Вважається, що ця рослина привертає багатство в будинок, звідси і назва «грошове дерево». Цей сукулент здатний рости сам по собі, тому його часто вирощують в офісах і на інших робочих місцях. Цвіте влітку за умови достатнього сонячного світла.

У рослини м’ясисті листя, які відмінно запасають і зберігають воду, тому не слід надмірно поливати його. Товстянка зростає повільно, тому горщика середнього розміру вистачить на багато років. Оптимальна температура для толстянки 10-23 градуси.

Толстянки люблять велика кількість сонячного світла, тому переконайтеся, що вона отримує достатню кількість світла, інакше вона може витягнутися.

Каланхое повстяне «Шоколадний солдатик» (Kalanchoe tomentosa)

У Каланхое повстяного товсті листки, вкриті волосками, які надають рослині пухнастий вигляд. Волоски на листках допомагають зменшити втрату води і відводять тепло. У приміщенні цей сукулент здатний вирости до 30-60см у висоту.

Товсті листи дозволяють рослині зберігати воду протягом довгих періодів, тому воно здатне переносити рідкісний полив. Зазвичай Каланхое повстяне не цвіте у приміщеннях.

Каланхое повстяне легко переносить умови середньої і низької освітленості, однак для гарного росту йому потрібно сонце. Помістіть його у відповідну грунтову суміш з отворами на дні гірка і поливайте тільки тоді, коли грунт повністю висохне.

Шоколадний солдатик любить, коли повітря трохи вологий. В належних умовах ця рослина може жити довгі роки. Воно легко розмножується листям.

Сансевієрія трьохполосна «Тещин Язик» (Sanseveria trifasciata)

Сансевіеріі вважаються одними з кращих сукулентів для очищення повітря. Вони допомагають видаляти з повітря токсини, формальдегід, толуол, бензол та ін У сансевіеріі довгі блискуче листя, які не сплутаєш ні з чим іншим. У сезон цвітіння Сансевієрія випускає зеленувато-білі квіти.

Посадіть сансевієрія в грунтову суміш для сукулентів, у відповідний горщик з дренажним отвором на дні. Поливайте тільки тоді, коли грунт висохне. При поливі не потрапляйте на листя, сансевієрія схильна до гниття і грибкових інфекцій.

Сансевієрія дуже невибаглива у догляді і може переносити слабкий сонячне світло.

Алое Вера (Aloe Vera)

Це одне з кращих рослин для вирощування в приміщеннях, особливо якщо ви тільки починаєте займатися розведенням сукулентів. Алое погано себе почуває на яскравому сонці і тому ідеально підійде для вирощування в офісах і будинках з вікнами, що виходять на схід.

Гель, що отримується з листя алое можна використовувати для лікування опіків і просто для живлення шкіри і волосся. Однак не варто приймати гель алое всередину без призначення лікаря, це може бути небезпечно.

Ви можете вирощувати алое на робочому столі, журнальному столику, або просто тримати на підвіконні. Алое може жити в умовах низької освітленості, але при нестачі світла може витягуватися. Воно тижнями може терпіти відсутність поливу, харчуючись запасами з листя. Однак, це не може тривати вічно, тому поливайте його, коли грунт повністю просихає.

Для розмноження можна використовувати відростаючих діток. При відділенні обов’язково зберігайте підстава паростка.

Висновок

Якщо сукуленти добре освітлені, ви можете вирощувати їх де завгодно. Однак вікна, що виходять на схід, отримують перші ранкові промені, що дуже добре для рослин, яким подобається сонце. Перераховані сукуленти можуть добре рости на східному вікні при базовому догляді, але є й безліч інших, яким також сподобається східне вікно.