facebook

Активісти «Народного контролю» Франківщини та ГО «Центр UA» обговорили пропозиції до законодавства про політичні партії

Активісти «Народного контролю» Франківщини та ГО «Центр UA» обговорили пропозиції до законодавства про політичні партії

7 листопада  активісти Івано-Франківського осередку «Народного контролю» зустрілися з представниками ГО «Центр UA» Єгором Поляковимта Антоном Івановим. Учасники зустрічі обговорили зміни до державної політики у сфері діяльностіполітичних партій в Україні. Ця тема є особливо актуальною зараз – в переддень президентських і парламентських виборів.

«В парламенті розглядається перехід на систему з відкритими регіональними списками з виключно партійним висуванням. За цією системою можуть відбутися вже наступні вибори. Проте партії заледве виконують свою функцію – формування і вираження політичної волі громадян. «Центр UA» ініціює обговорення проблем у сфері діяльності партій з регіональними осередками політичних сил, на основі яких ми сформуємо документ про публічну політику – зелену книгу проблем. Після цього буде проведено обговорення альтернатив рішень, окреслених у зеленій книзі, на центральному рівні. За результатами консультацій буде підготовлена біла книга – дороговказ для необхідних змін, у тому числі законодавчих, які сприятимуть зміцненню партійної системи в Україні» – заявив аналітик ГО «Центр UA» Єгор Поляков.

Свої пропозиції щодо покращення діяльності політичних партій в Україні висловили й активісти «Народного контролю».

«Основною проблемою партійної системи зараз є недовіра громадян до політичних партій. Ключовим елементом вирішення цієї проблеми міг би стати так званий «імперативний мандат» – можливість виборця відкликати свого депутата за невиконання передвиборчої програми чи з інших причин. Це дисциплінує депутата і дасть реальні механізми відповідальності народних обранців», зазначив Роман Кобильник, голова виконавчого комітету Івано-Франківського обласного осередку політичної партії «Громадський рух «Народний контроль».

«Багато питань до реєстрації політичних партій. Не зважаючи на досить складну, тривалу та вартісну процедуру, в Україні налічується  більше 300 таких громадських утворень, хоча реально функціонує не більше сотні. Наші пропозицію полягають в тому, щоб посилити контроль за діяльністю партій, для того, щоб відсіяти саме «фейкові». Доцільно утворити відкритий реєстр всіх членів партій, для того, щоб виборець міг відслідкувати партійнечленство кандидатів у депутати, що дозволить зробити найбільш об’єктивні висновки», – заявив активіст Андрій Корнієнко.

«Гостро стоїть питання фінансування партій. Чинне законодавство передбачає фінансування лише тих партій, які на минулих виборах набрали 5 і більше відсотків, а на наступних виборах подолають 2-відсотковий бар’єр. На мою думку, така норма носить застарілий характер.  Зараз спостерігаємо ситуацію, коли деякі політичні партії, які представлені у Верховній Раді, практично не беруть участь у місцевих виборах та не мають місцевих представництв, в т.ч. офісів. А на що тоді витрачаються, виділені державою кошти? Доцільно було б виділяти кошти всім партіям, які активно ведуть свою діяльність, мають місцеві офіси і дійсно допомагають громадянам та тільки цільове використання виділених коштів», додав Роман Кобильник.

Активістів турбують і проблеми інертності молодого покоління та небажання молоді брати участь у виборах.

Керівник молодіжного осередку «Народного контролю» Івано-Франківщини Арсеній Шкатулякзазначив: «Молодь зараз думає лише як виїхати закордон. Причина небажання брати участь в політичному житті країни – неможливість впливати на політику або  відсутність мотивації. Тому ми максимально намагаємося залучити молоде покоління до різних політичних заходів, щоб показати: ми можемо і повинні впливати на державотворчі процеси в Україні!»

Загалом учасники зустрічі зійшлися на думці, що проблем в діяльності політичних партій дійсно багато. Всі пропозиції будуть систематизовані в одному документі та представлені до розгляду вищому керівництву держави.

Залишити відгук