Більшість українців вважають, що всі громадяни України мають володіти державною мовою

79% українців переконані, що всі громадяни України мають володіти державною мовою.

Про це свідчать дані спільного опитування фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Центру Разумкова, передає Суспільне

“Переважна більшість українців в усіх регіонах погоджується, що всі громадяни повинні володіти державною мовою: загалом в Україні погоджуються 79%, не погоджуються 16%. Найбільше не згодних з цим на сході — 28%, але більшість (65%) підтримують обов’язкове знання громадянами державної мови і в цьому регіоні”, — повідомили автори дослідження.

При цьому 72% опитаних вважають, що мова є важливим атрибутом незалежності України. Найбільше таку думку підтримують на заході країни: проти тільки 3% опитаних, у центрі 77% вважають мову атрибутом незалежності, 20% — ні. На сході найбільше тих, хто з цим твердженням не погоджується — 49%.

Окрім того, 65% учасників опитування підтримують мовні квоти.

“Абсолютне схвалення цієї ініціативи — на заході (95%), більшість підтримує її й у центрі (71% підтримки проти 26% негативного ставлення) та на півдні (46% за і 40% проти). У східному ж регіоні більше тих, хто не схвалює такий крок — 38% підтримують і 56% проти”, — зазначено у дослідженні.

Майже половина українців переконані, що в Україні не порушуються права російськомовних — так заявляють 52% опитаних. Ще 26% вважають, що права порушуються в окремих випадках. Найчастіше таку тезу підтримують на сході: 21% вважає, що права російськомовних порушуються постійно, 40% — частково.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом “Демократичні ініціативи” спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів старше 18 років методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Що відомо

  • Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови контролюватиме дотримання мовного законодавства, зокрема перехід російських шкіл на українську мову навчання.
  • 16 січня Верховна Рада ухвалила новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, який передбачає три моделі вивчення української мови у школах
  • 13 березня президент Володимир Зеленський підписав Закон України “Про повну загальну середню освіту” з трьома моделями вивчення української мови для національних меншин.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: