Через смерть добровольця, у Бразилії зупинили випробування китайської вакцини

Медик обробляє вакцини Coronavac. Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти нового вірусу. Фотограф: Кевін Фрейер / Getty Images


В Бразилії на останньому етапі зупинено випробування  зразка вакцини. Роботу припинили через серйозні несприятливі події.

Тестування вакцини Sinovac Biotech Ltd., яка називається Coronavac, припинено в Бразилії після події, яка сталася 29 жовтня, заявило у вівторок Бразильське агентство охорони здоров’я, не надаючи жодних деталей про те, що сталося. Дослідження переривається відповідно до норм, тоді як агентство аналізує, чи слід продовжувати дослідження, передає Фіртка.

Інститут “Бутантан” у Сан-Паулу, який співпрацював із компанією “Sinovac” для виробництва вакцини на місцевому рівні, заявив, що був здивований рішенням і вивчає деталі того, що сталося в дослідженні. Директор інституту “Бутантан” Димас Ковас заявив у телевізійному інтерв’ю, що один доброволець помер під час досліджень, але смерть не пов’язана з вакциною.

Зупинки для розслідування серйозних побічних явищ не є рідкістю у масштабних випробуваннях нових препаратів, і два західних розробники – AstraZeneca Plc та Johnson & Johnson – призупинили свої випробування вакцини в останні місяці через такі випадки, аби відновити роботу після розслідування.

Але Китай вже розпочав вводити свої вакцини, включаючи Coronavac, сотням тисяч людей за експансивним дозволом на екстрене використання, що робить перспективу виявленої на цьому етапі проблеми безпеки більш серйозною.

У заяві на своєму вебсайті Sinovac зазначив, що впевнений у безпеці вакцини. Компанія заявила, що керівник Інституту Бутантан запевнив, що подія, яка спричинила паузу у випробуваннях, не пов’язана з вакциною.

Минулого місяця міністерство науки Китаю заявило, що його компанії вакцинували вже близько 60 000 добровольців на випробуваннях під час завершальної стадії, але повідомлень про серйозні побічні наслідки не надходило.

Серйозні побічні явища, що трапляються під час випробувань нових препаратів, включають смерть, безпосередній ризик смерті, тривалу або серйозну втрату працездатності та госпіталізацію.

Тестування зупинили після того, як вакцина Синовак стала причиною загострення ворожнечі в Бразилії.

Президент Джаїр Болсонаро минулого місяця посилив критику щодо вакцини, заявивши, що не довіряє Китаю, щоб запропонувати шукати рішення щодо кризи, яку спричинив коронавірус, і що люди не почуватимуться в безпеці при вакцинуванні.

Міністерство закордонних справ Китаю відмовилося від критики, заявивши, що між двома країнами існує “надійне співробітництво з питань боротьби з епідеміями”.

Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти вірусу. Цей поштовх набув життєво важливого значення, оскільки країни прагнуть вийти пандемії Covid-19 і відновлювати свої економіки. Процеси розробки вакцин, які, як правило, тривають роками, перетворюються на місяці глобальних гравців, заохочуваних політиками, які хочуть швидкого розв’язання проблеми з пандемією, внаслідок якої захворіли понад 50 мільйонів осіб.

Китайська невдача відбулася, коли Pfizer Inc. та BioNTech SE оприлюднили перші результати, які показують, що вакцина, яку вони розробляють, запобігала понад 90% симптоматичних інфекцій під час випробувань на десятках тисяч добровольців, в результаті чого люди мали негативні тести на Covid-19.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: