Краса

Дифузне випадання волосся: у кого, як виявляється, що робити?

Дифузне випадання волосся – це рівномірне облисіння по всьому об’єму шевелюри. Немає яких-небудь певних ділянок голови: волосся випадає скрізь.

Як виявляється дифузне облисіння

Пацієнти відзначають щоденне випадання волосся у великій кількості. У нормі випадає близько 40-100 волосків в день, проте у разі дифузної алопеції волосся буквально «вилазять».

Основним симптомом цього захворювання є рівномірне випадання волосся по всій голові без освіти кругових залисин. Зазвичай перші прояви захворювання спостерігаються після 20-річного віку, проте найбільш яскраво виражені симптоми проявляються у віці від 35 до 50 років. Пацієнти помічають втрату об’єму і густини волосся, їх ламкість і млявість. На тімені з’являється помітна смужка, крізь яку просвічується шкіра. У рідкісних випадках може спостерігатися порушення роботи сальних залоз.

У жінок дифузне випадання волосся виникає набагато частіше, ніж у чоловіків. Це явище найбільш часто проявляється у віковому діапазоні від 35 до 50 років.

Алопеція змінює не тільки зовнішність, але і негативно впливає на психічний і емоційний стан людини. Люди, які страждають від цього захворювання, різко змінюють свій звичний спосіб життя: вони ізолюються, не хочуть спілкуватися і брати участь в активних заходах, відчувають сильний стрес, що може призвести до розвитку депресії.

Класифікація та стадії розвитку дифузної алопеції

Щоб краще зрозуміти класифікацію, треба знати стадії розвитку волоса.

Цикл росту волосся має 3 фази:

 1. Анаген, фаза активного ділення клітин і росту волосся. Становить 2-6 років. У цій фазі в нормі знаходиться близько 90% волосяних фолікулів.
 2. Катаген, фаза регресивних змін. Відбувається поступове відділення кореня волоса від волосяного сосочка. Це проміжна і найкоротша фаза, що триває 1-2 тижні.
 3. Телоген, фаза спокою. Триває від 1 до 3 місяців. Фолікул сильно зменшується в розмірі. Ріст волосся повністю припиняється, але він ще не випадає. В цьому ж фолікулі з вторинних матричних клітин формується зародок нового волоса і своїм зростом він виштовхує віджилий раніше волосок. Таким чином фаза телогену закінчується поверненням до фазі анагена. У телогене в нормі знаходиться близько 10-20% волосяних фолікулів.

Дифузне облисіння може бути класифіковане на основі того, що відбувається на стадіях телогену і анагена.

Анагеновое облисіння виникає при токсичному або радіаційному впливі на волосяні фолікули, а також при прийомі деяких ліків. Цей вид облисіння оборотний, і волосся відновлюються після припинення негативного впливу. Існують кілька типів анагенового облисіння, включаючи передчасне завершення фази, пізніше завершення фази і коротку фазу анагена.

Телогеновое облисіння може бути гострим або хронічним, і тривалість його перебігу може змінюватись. Облисіння відбувається на тлі різних патологічних процесів в організмі, таких як бактеріальні або вірусні захворювання, сильний і тривалий стрес, дефіцит вітамінів, а також життя в умовах короткого світлового дня. Ще один вид ураження – післяпологова дифузна алопеція. Облисіння у більшості випадків є оборотним.

Лікування

Перше, що потрібно зробити – звернутися до лікаря-трихолога.

Первинна діагностика проводиться з використанням трихоскопа і комп’ютерної програми. Фахівець визначає стан шкіри голови і ступінь стоншування волосся з допомогою особливої відеокамери. За трихограмме також підраховується щільність росту волосся.

За результатами первинної діагностики лікар може дати попереднє ув’язнення. Додатково можуть бути призначені лабораторні аналізи.

Після отримання результатів фахівець підбирає найбільш оптимальне лікування для даного пацієнта.

В клініці Доктор Волосся доступні 2 великі групи методик лікування випадіння волосся.

1. Апаратні методики (фізіотерапія)

 • Лазерне лікування.
 • Кріомасаж.
 • Дарсонваль.
 • RF-терапія.
 • Світлове лікування.
 • Вібромасаж.
 • Фототерапія з іонізацією.

2. Ін’єкційні методи

 • Мезотерапія.
 • Плазмотерапия.
 • Озонотерапія.
 • Плацентарна терапія.
 • Фракційна мезотерапія.