Діти

Дитина плаче після сну – чому і потрібно хвилюватися мамі

Можна виділити 4 причини, за якими малюк може плакати при пробудженні.

1. Дитина виражає свої емоції плачемо, коли прокидається. Як і дорослому, йому необхідно час вийти зі сну і трохи розійтися.

2. При пробудженні може статися дисонанс глибокого і поверхневого сну, коли головний мозок дитини перебуває одночасно в двох станах: пильнуванні і уві сні. Що може заподіяти дитині дискомфорт і викликати сльози. Таке явище буває спадковим.

Тут важливо не допускати перевтоми малюка, не пропускати сни і стежити за режимом.

3. Дитина постійно прокидається з плачем? Це може бути його звичкою, так як у нього утворилася асоціація: мама не забере мене з ліжка, поки я не заплачу. Малюк вважає, що при іншому поведінці мама не відреагує.

Що робити в цьому випадку: треба дати зрозуміти дитині, що його візьмуть з ліжечка без плачу. Тут допоможе ритуал на пробудження. Забирайте з ліжечка малюка, коли він ще не заплакав або коли ви звернули його увагу, і він вже заспокоївся.

4. Якщо дитина спить короткі сни вдень і прокидається через 20-40 хвилин з плачем, швидше за все він потребує вашої допомоги, щоб заснути назад. Так буває серед дітей, які не вміють засипати самостійно. Тут вам доведеться продовжувати сон малюка тим способом, яким ви його поклали. Або ж навчати самостійного засипанню.