Карантин вихідного дня: у МОЗ роз’яснили правила

Міністерство охорони здоров’я буде пропонувати Кабінету Міністрів запровадити жорсткий карантин на вихідні, щоб у суботу й неділю працювали лише продуктові магазини, аптеки й ветеринарні аптеки, транспорт та автозаправки, аби “розірвати ланцюг” передачі COVID-19. 

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 9 листопада, інформує Фіртка з посиланням на УП.

“Розуміючи, що повний локдаун буде важко малому та середньому бізнесу перенести, ми будемо пропонувати жорсткий карантин вихідного дня. Наша пропозиція: щоб з 00 годин суботи до 00 годин понеділка у нашій країні працювали виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправочні станції, ветеринарні аптеки.

Усе решта, що стосується ресторанів, кафе, інших закладів громадського харчування – щоб вони працювали виключено “на винос”. Що стосується решти магазинів, торгово-розважальних центрів – ми рекомендуємо, щоб вони у суботу й неділю були зачинені. Це стосується і решти розважальних закладів, розважальних подій, щоб вони у суботу й неділю не відбувалися”.

МОЗ сподівається, що це зменшить кількість контактів між людьми до мінімуму, що контакти звузяться до родинного кола, а це, своєю чергою, дасть “збити хвилю” поширення коронавірусної хвороби.

Голова МОЗ сподівається уникнути таким чином повного локдауну, на який пішли повторно деякі європейські країни.

Раніше повідомлялося, що посилити карантинні обмеження можуть уже з цього тижня, але рішення Кабінет Міністрів ще не ухвалив.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:


Мітки: