Город

Коли перестають поливати часник і цибулю перед прибиранням?

Строки збирання цибулевих культур безпосередньо залежать від часу посіву рослин. Висаджений під зиму часник і цибулю дозріває в середині літа. А ось при посадці овочів навесні прибирання проводять в кінці літа – початку осені. Причому час повного формування підземної частини не залежить від того, який був використаний посадковий матеріал: насіння (бульбочки у часнику або чорнушка у цибулі), зубки, однозубки або цибулю-сіянку.

Ще один важливий фактор, що впливає на строки дозрівання цибулевих коренеплодів, – сорт. За відгуками досвідчених агротехніків, скоростиглі сорти часнику і цибулі проходять повний цикл вегетації за 90-100 днів з моменту появи масових сходів в першій половині весни, тоді як на повний налив цибулин для пізніх сортів потрібно від 125 і більше днів.

Чому часник і цибуля не поливають перед збором?

Досвідчені городники знають, що останній полив часниковою і цибулевої плантації проводиться не пізніше, ніж за 3 тижні до передбачуваного терміну викопування.

Якщо продовжувати систематично зволожувати грунт на ділянці з часником і цибулею аж до моменту збору, то рослини, особливо їх підземні частини, накопичують надлишкову кількість вологи. Такі цибулини набагато гірше зберігаються, починаючи псуватися вже через кілька тижнів, навіть при дотриманні всіх умов заощадження.

Не допоможе і тривала просушування головок, яка тільки частково поліпшить лежкість врожаю. Тому варто заздалегідь визначитися зі строками збирання кожного сорту, вирощуваного на городі, і відмовитися від поливів грядок цибулі і часнику за 20-25 днів. Це ж правило відноситься і до внесення рідких і сухих добрив. Всі підживлення цибулинних культур виконуються в першій половині вегетації, коли під саджанці вносять додаткові дози азоту навесні, а фосфору і калію на початку літа.

Основною ознакою дозрівання цибулевих культур вважається всихання і масове вилягання бадилля. У стрелкующихся сортів часнику додатковим сигналом до збирання служить дозрівання суцвіть з повітряними цибулинками-бульбочками і розтріскування тонкої оболонки, що покриває кулясті кінці квітконосів. Коли у більшої частини і озимих і ярих видів рослин засихає нижній ярус листя, поливи припиняють.