facebook

КС ВИЗНАВ ЗАКОННИМ СКАСУВАННЯ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

Мова йде про виплату допомоги по догляду за дитиною до того, як вона досягне трьох років, а також скорочення розміру допомоги при її народженні, йдеться в рішенні суду.

Пише Західний аргумент

Так, Конституційний Суд розглянув звернення 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції положень пункту 7 розділу 2 закону «Про запобігання фінансової катастрофи і створенні передумов для економічного зростання в Україні». Ці положення вступили в дію 1 червня 2014 року. Вони передбачали скорочення матеріальної допомоги при народженні другої і третьої дитини і встановлення єдиного розміру соціальної допомоги при народженні дітей у сумі 41 280 гривень. Ці гроші виплачують впродовж трьох років. А от допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тоді скасували.

Проте автори конституційного подання уточнили, що оспорювані положення закону значно звужують конституційні права на соціальний захист українців і звернулися до  суду. Конституційний Суд розглядав цю справу ще з 15 грудня 2015 року.

І врешті днями визнав – до конституційних прав соцзахисту належить лише право на отримання пенсії, а грошова допомога по догляду за дитиною – допоміжна державна допомога, яка має стимулююче значення, йдеться у рішенні суду. Цей вид допомоги, так само як і збільшення розміру разової допомоги при народженні другої і третьої дитини, не прописаний в Конституції і, очевидно, був прийнятий парламентом для збереження фінансових здібностей України в складній економічній ситуації. З огляду на це, суд визнав положення, які оспорювали, такими, що відповідають Конституції України.

Рішення КС є остаточним і не підлягає оскарженню.

Мітки: , ,

Залишити відгук