Успіх

Мозковий штурм на удаленке

Щоб команді рухатися вперед, потрібні мозкові штурми. Вони розсовують межі мислення і не просто стимулюють (підганяє батогом або пряником), а мотивують команду зсередини.

При цьому, коли мова заходить про мозковому штурмі, як правило, ми уявляємо переговорку, де кипить бурхлива дискусія. Але, коли багато офіси в нинішніх реаліях перейшли на удаленку, мозковий штурм змушений купувати зовсім інший формат. Точніше, правила залишаються, а інструменти змінюються (або просто розширюються, адже хто-то ці інструменти активно використовував і до пандемії).

Інструменти для проведення мозкового штурму

  • Skype. Ідеальний варіант для тих, хто хоче наблизити віддалені мозкові штурми до тих, що зазвичай бувають в реальному житті в офісі. Просто створіть чат для тих, хто буде «рухати» думки. Перейдіть в режим відеодзвінків – і працюйте! Так, на першому такому штурмі може бути незвично (у кого-то собачка за кадром завоет, у кого-то перфоратор сусіда аудіосупровід додасть). Але це ж мозковий штурм, а не аудієнція в королівському палаці з суворим етикетом. Такі подразники повинні не тільки не відволікати, але і примушувати концентруватися, а, головне, наштовхувати на ідеї – ключове в мозковому штурмі.
  • Slack. Дуже зручний корпоративний месенджер. Один з найбільш «чистих» від стороннього шуму. Дуже зручно, що можна завести різні канали (більш масові) і тільки для «посвячених (наприклад, учасників окремого проекту). Величезний плюс – в Slack відмінно розвинена система смайликів. Здавалося б, гра. Але цей елемент гейміфікації, як раз те, що потрібно для правильного мозкового штурму. Можна відразу відстежувати, як кожен член команди реагує на ту чи іншу ідею.
  • Google-документи. Дозволяють влаштувати не просто штурм, а копітку спільну роботу. Переглядати і коментувати файли можуть одночасно кілька осіб. Головне, важливо не забути, що повинен бути відповідальний модератор штурму. І ідеальний варіант, коли він надає можливість саме не редагувати, а коментувати документи. Кожен закидає якусь ідею (пропозиція, заперечення, незгода, підтримку іншого), при цьому ефекту хаосу немає. Є акумуляція ідей і той, хто потім їх «розгрібає».
  • Бітрікс24. Це взагалі невичерпне поле для можливостей і спосіб не «відриватися» від живого обговорення. Для того, щоб дізнатися максимум конкретики, створюйте в Живій стрічці опитування з точними варіантами відповідей, при цьому готуйтеся до того, що в коментарях до нього люди обов’язково захочуть «виплеснутися». Тому мозковий штурм Бітрікс24 виявить і гострі підводні камені дня сьогоднішнього, і вагон і маленький візок ідей на завтра.

При цьому важливо бути гнучким і бути готовим до застосування декількох інструментів. Не бійтеся, що під час штурму ви будете переходити від одного інструменту до другого. У «неудаленной» життя теж так буває. Спочатку йде дискусія усно, потім починається малювання на дошці, а іноді і «втечу» в інший кабінет (за якимись документами, великим екраном, ще одним співробітником і т. д. ). Так, віддалені мозкові штурми – це незвично. Але, якщо правильно підібрати інструменти, у вас все вийде! Вірте в себе, свої ідеї і команду!