Успіх

Не живу заради дитини. Дочка в майбутньому скаже спасибі

Чи Думали ви коли-небудь про сенс життя? Безумовно, так. До кожної людини приходять такі думки, хоча б раз за все життя. Хтось знаходить його в дітях, хтось в дружині, є й такі, хто вважає, що жити потрібно заради задоволень. Це стаття не про сенс життя, тут не буде відповіді на це питання (хоч я собі на нього і відповіла). Я хочу обговорити, чому вважаю нездорової ідею життя заради власних дітей. Я люблю дочку, роблю і буду робити все від мене залежне для її щасливого дитинства і благополуччя в майбутньому. Але ніколи не буду жити лише заради неї.

Я вважаю дивною ідею жити заради кого б то не було. Прозвучить грубо і егоїстично, але я живу тільки заради себе. Це не означає, що я не вмію любити, дарувати турботу і підтримку, нести відповідальність за дитину. Я все це з радістю роблю, бо хочу. Хочу віддавати добро і тепло, яке криється всередині мене. Але щоб воно там жило, завжди думаю про свій комфорт (як фізичному, так і психологічному). Адже я просто не зможу нічого віддати, якщо всередині мене нічого не буде.

Тому завжди прислухаюся до своїх потреб і бажань. Якщо я втомилася і не можу активно грати з дочкою, то не буду цього робити, навіть якщо вона дуже просить. Якщо я хочу піти додому з прогулянки зараз, то піду, хоч Поліні і не сподобається ця ідея. І так у всіх дрібницях і не тільки з дитиною.

З народженням дочки багато сфер минулого життя стали мені недоступні. Якісь тимчасово, а до якихось повернутися навряд-чи вийде. Але я точно впевнена, що моє життя не буде присвячена одному лише дитині в майбутньому. Вона і зараз не крутиться тільки навколо Поліни (і це добре! ), з її дорослішанням можливостей стане набагато більше.

Гаразд, все-таки трохи торкнуся тему мого сенсу життя. Для мене він в нескінченному розвитку і прагненні куди-небудь. Коли все одноманітно і життя стає схожа на в’язкий кисіль, я вяну, всередині з’являється страшна апатія. Мені постійно треба чимось цікавитися, пробувати щось нове. Зовсім не факт, що це нове буде виходити (є таке, що я швидко спалахую і також швидко втрачаю інтерес). Але, з віком, утримувати інтерес на рівні і добиватися результатів стало простіше.

Як приклад – танці в минулому (мрію повернутися до них, танцювала парні соціальні танці трохи більше року), цей блог (через кілька місяців йому стукне півтора рочки), тренування і здорові відносини з їжею (схудла, утримую вага, знаходжу час на домашні тренування). Планую в майбутньому тільки збільшувати такі маленькі досягнення.

Якщо б я, сидячи в декреті, присвячувала себе тільки дитині, неодмінно б впала в депресію і зачахла. Не розумію мам, які говорять на дитячих майданчиках лише про дітей. Таке відчуття, що у них в житті нічого більше не відбувається, так і життя-то толком немає. Є тільки дитина, яка коли-небудь виросте і втече з-під родитеского крила. Що тоді залишиться в життя у мами? Порожнеча?

Часто батьки не відчувають ту грань, коли пора відпустити дорослої дитини. Маніпулюють почуттям вини (навіть самі того не помічаючи), сподіваються на склянку води і гарантований догляд в старості, апріорі проклинають майбутніх невістку чи зятя (тому що із-за цих нехороших людей їх дитина більше їм не належить). Нерідко таке відбувається, якщо мати виховує дитину сама – сама того не помічаючи, вона робить з нього чоловіка. В психологічному плані, зрозуміло. У таких сім’ях чоловіки можуть жити з мамою до 40, нікуди не прагнучи. Про таких ще кажуть – інфантили.

Я і сама виховую доньку сама (на даний момент). Але розумію, що особисте життя – важливий аспект, від якого відмовлятися не збираюся. Не знаю, чи чекає на мене щасливе заміжжя в майбутньому (ніколи не гналася за кільцем і білою сукнею), але гідного чоловіка бачити поряд з собою б точно хотілося.

Прийде час і Поліна зросте. Я постараюся зробити все так, щоб вона була готова до самостійного життя. В 18 років це станеться, або в 22 – не важливо. Важливо те, що я буду готова її відпустити жити власну прекрасну життя, повну чудес і відкриттів. Готуюся вже зараз – заповняю різним, люблю себе і сміливо дивлюся в майбутнє. Моє життя не зупиниться, коли дочка піде. І я не буду клянчити у неї склянку води з криками про те, що поклала на неї все життя і, взагалі-то, чекаю подяки.